25. 5. 2024
90036951 3453243834691173 4756813143747854336 O

Jiří Sabou: Sezonu jednoznačně dohrát chceme

Ligový výbor LFA rozhodl o tom, že sezona, kterou přerušila epidemie koronaviru, by se měla dohrát. Toto bude muset ještě schválit grémium všech klubů dvou nejvyšších soutěží druhý květnový týden. Votroci budou jednoznačně pro dohrání sezony. „Musíme hledat způsoby, ne důvody. Hrát bez diváků dobře není, ale jsme v situaci, kdy vybíráme méně špatné řešení – ne to ideální,“ říká sportovní ředitel Jiří Sabou.

Jak přijímáme rozhodnutí ligového výboru o tom, že by se soutěž měla dohrát?

Jednoznačně pozitivně, my sezonu dohrát chceme. Fotbal přece děláme proto, abychom hráli zápasy – ne proto, abychom běhali v lese se sporttestery. Pokud bude možnost sezonu dohrát, byť s omezeními, jsme všemi deseti pro.

Je ale nanejvýš pravděpodobné, že se bude hrát bez diváků?

To ano a samozřejmě to je špatně, protože pro fanoušky fotbal hrajeme. Jenže koronavirová epidemie nás dostala do situace, v níž vybíráme méně špatné řešení, ne to ideální. Je nouzový stav, všichni se tak musíme kousnout a akceptovat i nouzová řešení k dohrání obou profesionálních soutěží, navíc to dlužíme i těm fanouškům, kteří se těší na to, že si to pustí alespoň v televizi! Navíc by to byl jasně pozitivní signál, že se zase pomalu rozjíždí normální život. Po měsících nouzového stavu už je to potřeba.

Definitivní rozhodnutí padne po jednáních mezi LFA a vládou, a hlavně po hlasování ligového grémia. Bude pro dohrání většina klubů?

Mám signály, že ano. Chci věřit, že budeme opravdu hledat způsoby, jak sezonu dohrát lze, a ne důvody, proč ji nedohrávat. To by bylo alibistické, proti fotbalu. Nemůžeme se dívat jen na vlastní prospěch – někdo nechce sestoupit, někdo nechce přijít o pozici v tabulce, někdo chce ušetřit na hráčských platech, cestování, ubytování… Argumenty typu, že bez diváků to nejde, nemáme široký kádr, hráči nebudou mít dovolenou, hrozí riziko zranění, chceme se připravit na poháry, nechceme hrát v červenci… Proč, proboha? Co bude, když někdo bude nakažený… Tyhle věci absolutně neberu. Kdybychom sezonu ukončili, jaké by byly argumenty pro zahájení dalšího ročníku, pokud by se na začátku hrálo také bez diváků? Vypadá to, že virus asi jen tak nezmizí, už tady bude napořád. Musíme se naučit s tímto stavem žít. Život, nejen fotbalový, se nesmí zastavit.

Pokud se budou hrát dva zápasy týdně, bude vyšší riziko zranění. Máme na to kádr?

Máme–nemáme, s tím se prostě musíme vypořádat. Každý fotbalista má radši zápasy než tréninky, když budeme dbát na odpočinek a regeneraci, necelé dva měsíce takového režimu zvládneme. Máme béčko, dorost… Jak říkám – jde o to hledat způsoby, jak sezonu dohrát, a ne důvody, proč ji ukončit.

Sezona se s největší pravděpodobností nestihne dohrát do konce června. Jak to bude se smlouvami, které k 30. 6. končí?

Zatím nemáme v ruce žádný manuál k jednotnému postupu napříč ligami, myslím, že si to nakonec budou kluby řešit individuálně samy. Každopádně se to u nás týká jen tří hráčů a ti budou chtít sezonu dohrát v Hradci. Nějaké řešení tedy určitě najdeme.

zdroj: https://www.fchk.cz/clanek.asp?id=Jiri-Sabou-Sezonu-jednoznacne-dohrat-chceme-3473

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

královéhradecký kraj Previous post Nálezci železné sekery na Jičínsku patří odměna
Mládě Tapíra čabrakového Next post Jméno mláděte tapíra vyslala Zoo Praha do světa morseovkou