20. 4. 2024
Handball Base Court Mxdvwzrttqe26fvi

Jičínská juniorka udržela domácí neporazitelnost, drží skvělou třetí příčku

Jičín – Po reprezentační pauze se na jičínské palubovce představil nováček soutěže z Polanky. Tento tým má ve svém středu dva vynikající střelce, domácí obrana na ně však byla ve většině případů uchystána. Jičínský celek podal ucelený výkon, dalo by se říci, že jeho hra neměla téměř hluchých míst. Stále však chyběli J. Drbohlav a na pravém křídle Krahulec, příležitost na levém křídle dostal J. Štajnrt.

Domácí začali zápas ve velkém stylu. Tentokrát nenechali nic náhodě a do svého soupeře se opřeli od úvodního hvizdu rozhodčích. Během čtyř minut si Jičínští vypracovali čtyřbrankový náskok (4:0) a svého soupeře nenechali odpočívat ani v následujících minutách. Výborně hned od úvodu pracovala obrana, dvojice Bareš, Frýba dokázala utlumit drtivou většinu útočných snah hostí. A jelikož se stejně úspěšně dařilo útočné vozbě, kterou vedl M. Hájek, skóre pro domácí utěšeně narůstalo. V polovině poločasu byl již rozdíl desetibrankový (13:3) a narůstal dál. Kromě Hájka byli pro hosty nebezpeční oba křídelníci, Skopár a P. Drbohlav. Ti dokázali proměňovat nabídnuté šance od Dědečka nebo M. Knittla. Také J. Knittl v brance podpořil svými zákroky kvalitní hru v prvním poločase. Teprve po vystřídání domácí základní sestavy dokázali hosté jičínskou smršť přibrzdit, dvanáctibrankovou ztrátu ponížili na osm gólů.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Druhý poločas začal stejně jako první. Jičínský celek tentokrát nastoupil i do druhé části koncentrovaně a dal zapomenout na tradiční popřestávkové výpadky. Brzy byl rozdíl ve skóre opět dvouciferný a příležitost dostala opakovaně lavička domácích. I hráči z lavičky pokračovali v destrukci soupeře, polevili však v obraně a objevily se i nepatrné chybičky v útoku, nepřipravená střelba, technické chyby v rozehrávce. Těchto zaváhání však bylo velmi málo. Výsledkem byla výrazná výhra domácích mladíků. V jičínském dresu se dařilo všem hráčům na hřišti, v obraně dominovali Bareš a Frýba, v útoku „řádili“ Hájek, Skopár, Dědeček, Knittl, Mičke a Drbohlav, ale i ostatní přispěli pohlednou hrou či kvalitními zákroky v brance k bodům.

O2xyworld HBC Jičín „B“    36 (20)

SKH Polanka n/O                  22 (12)

Sestava a branky O2xyworld HBC Jičín „B“: Knittl, Petr – Skopár 9/4; M. Hájek 8; P. Drbohlav 6; Bareš 4; Mičke a Frýba po 2; Kaucký, Dědeček, M. Knittl, Sedláček a Doškář po 1; Štajnrt; Brádler; Tůma

 Statistika utkání:

Diváků:  108

Sedmičky:  5/5 – 3/3

Vyloučení:  4 – 6;  ČK:  0 – 0

Rozhodčí:  Ledvinka, Tůma

Sled branek: 4-0, 7-1, 13-3, 16-4, 18-6, 19-10, 20-12, 25-12, 27-14, 30-15, 33-19, 36-20, 36-22

Jičínští nyní okupují třetí příčku tabulky, mají stejně bodů jako druhá Dukla, o dva méně než první Vsetím. Příští neděli budou hrát Jičínští právě na palubovce vedoucího celku, KH BEECH Vsetín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Thirty Seconds To Mars Tour Press Image Previous post Thirty Seconds to Mars vyrážejí na Seasons World Tour a Praha u toho nebude chybět!
Seniors 1505943 1280 Next post Do předčasného důchodu zamířil rekordní počet osob