22. 4. 2024
Ef248797 5da2 4982 B29c 77210beeb807

Jazykové a internetové kurzy pro seniory ve školách rozšíří další podpora hradecké radnice

Hradec Králové – Angličtina, španělština nebo internet pro seniory jsou v Hradci Králové velkým lákadlem. Hradecké základní školy budou moci díky velkému zájmu veřejnosti nabídnout další říjnové, listopadové a prosincové kurzy, na které město přidalo 80 tisíc korun.

Hradecké základní školy nabízí kurzy výuky internetu pro seniory zaměřené na práci s počítačem a mobilem či práce s digitalizací vzpomínek. K dispozici jsou i lekce angličtiny a španělštiny. Celkově jde o 14 tematicky zaměřených výukových programů. „Největší zájem je o jazykové kurzy, které vyučují učitelé příslušných předmětů ze základních škol ve spolupráci se žáky základní školy. Zapojení školáků považuji za další benefit těchto aktivit, který oceňují senioři i učitelé. Pro děti jde totiž o velice důležitou zkušenost, která posiluje mezigenerační komunikaci,“ uvedla hradecká primátorka Pavlína Springerová.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Kurzy se konají v sedmi základních školách v Hradci. Anglicky se senioři mohou učit v ZŠ Mandysova, Gočárova, SNP (zde probíhá i kurz španělštiny) a ZŠ Jiráskovo náměstí, kde se mohou senioři účastnit také kurzu práce s počítačem a mobilem. Tento kurz je k dispozici i v ZŠ Bezručova, Sever a Habrmanova. U počítačových kurzů jsou na výběr dva termíny. Podzimní kurzy se konají od října do prosince, jarní probíhají od března do června. Lekcí je vždy deset a vyučovací hodina má 60 minut. U jazykových kurzů, které trvají od října do června, má vyučovací hodina 90 minut.

S počítačovými kurzy pro seniory se v Hradci začalo již ve školním roce 2008/2009, s kurzy angličtiny o deset let později a kurz španělštiny začal v letošním školním roce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

298f362a 7ba2 47d3 B97d 4e1b6e96154d Previous post Medaile města převzalo osm významných osobností
Křtiny Mláďata Psa Pralesního Next post Oslavy 28. října byly v pražské zoo ve znamení křtu psů pralesních a svátečního krmení lvů