13. 6. 2024
Image

Jarňáky v TECHNOLOGICKÉM CENTRU: Na děti čekají miniroboti i virtuální realita

TECHNOLOGICKÉ CENTRUM Hradec Králové připravilo i v letošním roce speciální program pro děti na jarní prázdniny v týdnu od 25. 2 do 1. 3. Děti si budou moci vyzkoušet zábavné programování, elektrotechnickou stavebnici nebo si užít virtuální realitu a čeká je i soutěž.

V letošním roce čeká děti každý den jiné téma. V pondělí se s lektorem Jiřím Kosem seznámí s miniroboty Ozoboty, které lze ovládat pomocí jednoduchých barevných kódů. Úterý bude patřit minipočítači micro:bit, s nímž dětem pomohou studenti SŠIE Delta Pardubice. Ve středu se pod vedením lektora Jana Groha děti naučí sestrojit vlastní detektor lži a ve čtvrtek si zase vyzkouší naprogramovat lego. Pátek se ponese ve znamení virtuální reality, kdy se děti vydají do vesmíru, pod hladinu moře nebo se stanou součástí pohádkového příběhu.
 
„Jsme rádi, že i letos můžeme děti pozvat na jarní prázdniny k nám do TC HK,“ doplňuje Ondřej Zezulák, ředitel TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové. „Připravili jsme takový program, který dětem zábavnou formou přiblíží základy programování a třeba v nich i podpoří zájem o oblast vědy, techniky i technologií obecně.“
 
Každý den jsou pro děti vyhrazeny čtyři časové úseky, aby si mohly vybrat čas, který jim vyhovuje nejvíc. Akce je pro děti i jejich doprovod zdarma, stačí jen registrace. Tři vylosovaní účastníci navíc mohou vyhrát kurz s Ozoboty, Boffinem nebo micro:bitem zdarma. Více informací k akci na tchk.cz/jarnaky nebo na FB.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Krest Glow 1 Previous post Support Lesbiens pokřtili novinkové album Glow v komorním prostředí klubu Doupě
2 D85 1123 Export Next post MLÁDĚ ŽIRAFY SEVERNÍ NÚBIJSKÉ DOSTALO JMÉNO NELA