29. 5. 2024
Navstevaj.e.suzuki 15

Japonský velvyslanec navštívil Náchod

Tento pátek navštívil Náchod japonský velvyslanec Suzuki Hideo se svou chotí. Během své návštěvy se na radnici setkal se zástupci města Náchoda – starostou Janem Birke a místostarosty Pavlou Maršíkovou a Františkem Majerem. Vzdal také hold náchodskému rodákovi arch. Janu Letzelovi v doprovodu jeho přímých potomků – prasynovce p. Jiřího Hejzlara a praprasynovců Pavla a Jiřího Hejzlara.

Fotografie: Tomáš Menec/Město Náchod

Nechyběla zastávka s výkladem ve výstavní síni slavného architekta a autora Atomového dómu v Hirošimě v prostorách recepce Hotelu U Beránka. Společně se starostou Janem Birke pak položili květiny na rodinný hrob na Staroměstském hřbitově, kde je Jan Letzel pochován. Svou návštěvu velvyslanec zakončil prohlídkou Malých lázních v Bělovsi a ochutnávkou minerální vody.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Fotografie: Tomáš Menec/Město Náchod

Hlavním poselstvím návštěvy velvyslance Japonska Suzuki Hideo v Náchodě byla připomínka ničivé hrozby atomových zbraní právě v této složité době a příslib další spolupráce japonského velvyslanectví v Praze a města Náchoda, které bude poselstvím i pro další generace s odkazem na významného náchodského rodáka. 

Fotografie: Tomáš Menec/Město Náchod

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Šárka Musilová (2) Previous post Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti regionu
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1 Next post Na každý post jeden hráč. Mountfield HK vítá letošní posily