2. 12. 2023
C2f9b00c104788b49b8710e2442d2695

Jana Jebavá si pro návštěvníky Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové připravila zajímavou přednášku o italském manýristickém malíři

V přednášce se Jana Jebavá bude věnovat italskému manýristickému malíři a rytci Parmigianinovi, který se inspiroval předními renesančními velikány Itálie. Věnoval se převážné náboženským tématům, která zobrazoval svébytným znázorněním figurální malby. Jeho postavy jsou charakteristické protáhlým tvarem, který je ve spirále, s důkladným propracováním šatstva.

O PhDr. Janě Jebavé

Jana Jebavá (*1953) vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor bohemistika, dějiny umění a estetika. Doktorát získala v Praze na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě toho, že přednáší dějiny umění a estetiky, se věnuje vlastní umělecké tvorbě v oblasti grafiky, malby, kresby a poezie. Za svá díla vyhrála několik medailí na mezinárodních bienále (Itálie, Polsko, Španělsko). Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v Evropě i v Americe. Pro univerzitní nakladatelství Karolinum v Praze napsala autorské publikace Úvod do arteterapie a Kapitoly z dějin tance. Oba tituly se staly bestsellery a nezbytným studijním materiálem na mnoha humanitních fakultách. Svoje odborné články publikovala v různých časopisech a revue. V současné době se intenzivně věnuje lektorské činnosti, výletům za uměním a přednáškovým cyklům v rámci rodinné agentury.

Exkluzivní zastoupení zajišťuje agentura JABATO, jediný držitel licenčních práv k její tvorbě.

Přednáška se uskuteční ve Studijní a vědecké knihovně Hradec Králové a to 10. října od 17:00 hod. v učebně č. 2 v 5. NP. Vstupné 60/30 Kč * Vstupenky zde. 
Slevy se vztahují na seniory, studenty a držitele průkazu ZTP. Děti zdarma

Zdroj: https://www.svkhk.cz/Akce/Dalsi-akce-(Neco-navic—)/Clanky/10-10-Parmigianino-zazracne-obrazy-manyrismu.aspx

Zdroj: https://www.agentura-jabato.cz/jana-jebava/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Žena Regionu 2019 (3) Previous post Žena regionu Oldřiška Mencáková pomáhá mentálně postiženým
Rh1 0874 Next post Třetí zápas, třetí vítězství. Hokejistům České Třebové se vstup do nového ročníku krajské ligy povedl na jedničku.