Zrušení výběrového řízení na stavbu Malšovického stadionu je pro FC Hradec Králové velkou komplikací, ale ne konec nadějí. To tvrdí MUDr. Jan Michálek, předseda představenstva. „Jsou možné různé varianty a klub je připraven o nich diskutovat,“ říká bývalý útočník a týmový lékař Votroků.

Co znamená konec výběrového řízení pro klub?

Zrušení vypsaného výběrového řízení je pro klub velká komplikace, protože nový stadion je pro jeho rozvoj zásadně potřeba. V současném stavu, kdy stojí jen východní tribuna, je na něm naprosto nulový komfort pro diváky, je to hlavní důvod nízké návštěvnosti. Na ty, kteří si cestu na fotbal najdou – a byli to fanoušci z celého kraje –, buď prší, nebo jim do očí svítí slunce. Hřiště je navíc daleko, takže ani o fotbalové atmosféře mluvit nemůžeme. Samozřejmě je to i komplikace pro klub při spolupráci s obchodními partnery a sponzory. V neposlední řadě je problém i při jednání s potenciálními hráčskými posilami našeho týmu. Nebereme to ale jako konec nadějí.

Co může dělat klub pro to, aby se stadionu dočkal?

To, co jsme dělali doposud – apelovali jsme na zodpovědné osoby, že tento stav je neudržitelný, že město nový stadion potřebuje. Předkládáme jim věcné argumenty, ale víc toho jako klub dělat nemůžeme. Investorem stavby je město, ne FC Hradec Králové.

Jak je důležité, aby stadion byl?

Je to velmi důležité. Jak už jsem říkal, současný stadion je v podstatě ruina. Nový je potřeba například i kvůli tomu, že dlouhodobým cílem města je získat pro klub strategického partnera. A bez stadionu mu nemáme co nabídnout – kromě velmi dobré práce s mládeží. Arénu přitom nepotřebuje jen fotbal. Má být víceúčelová, nabídne tedy prostor pro pořádání koncertů nebo jiných sportovních a kulturních akcí.

Co bude dál?

Věřím, že odpovědní ve vedení města najdou řešení a bude vypsáno nové výběrové řízení. Jsou možné různé varianty a klub je připraven o nich diskutovat. Já bych jednoznačně preferoval navýšení rozpočtu akce s ohledem na výsledek předchozího výběrového řízení. Vždyť město Hradec Králové je metropolí kraje, pyšní se přívlastkem Salon republiky a tomu by měla odpovídat úroveň stadionu. Jiná řešení jsou komplikovaná vzhledem k již vydaného stavebnímu povolení, případně mohou narážet na zákon o veřejných zakázkách. Každé další oddálení zahájení stavby bude znamenat významné zvýšení ceny.

zdroj: https://www.fchk.cz/clanek.asp?id=Jan-Michalek-Zruseni-tendru-je-komplikace-ale-ne-konec-nadeji-3083