13. 6. 2024
P1210053

Jan Hamáček přivezl do Hradce Králové tři kandidáty do Evropského parlamentu

Zajímavá beseda doslova pár dní před volbami do Evropského parlamentu se uskutečnila v úterý 14. května v KD Střelnice v Hradci Králové. Na domácí půdě přivítal návštěvníky besedy a hosty předseda OVV ČSSD Hradec Králové Jiří Říha k němu se připojil hejtman Královéhradeckého kraje za ČSSD Jiří Štěpán.

Přítomné pozdravil také předseda ČSSD Jan Hamáček. “Dnes mám za sebou celodenní návštěvu po Královéhradeckém kraji. Nejprve bych chtěl poděkovat hejtmanovi a jeho týmu za perfektní organizaci mé návštěvy. Jen telegraficky sdělím, neboť jsme zde spíše kvůli blížícím se volbám do Evropského parlamentu, že jsem navštívil v doprovodu již zmíněného hejtmana Jiřího Štěpána nemocnici v Rychnově nad Kněžnou a živě jsem se zajímal také v doprovodu managementu rychnovské nemocnice jmenovitě Marcela Maršíka o problémech nemocnice a diskutovali jsme o její modernizaci, která bude stát více jak 380 milionů korun. Po té jsem měl tu milou povinnost ještě v doprovodu starosty Náchoda Jana Birkeho a dalších vzácných hostů slavnostně otevřít zbrusu novou hasičskou zbrojnici v Náchodě” sděluje a dále již jeho slova směřovala k Evropským volbám. 

Pokud máme potvrdit, že má naše strana místo nejen na domácí politické scéně, tak nemůžeme nebojovat o evropské volby. Mám pochopitelně prosbu na všechny členy strany a sympatizanty, aby přišli k volbám do Evropského parlamentu a volili kandidáty z ČSSD. My jdeme do voleb s heslem : “Férová Evropa”, toto heslo zahrnuje spoustu věcí, které chceme řešit, jednou z nich je například dvojí kvalita potravin”, dále také boj za spravedlivou mzdu pro občany jako je v západní Evropě a další témata, kterých se jistě dotknou zde přítomní kandidáti.” dodává Jan Hamáček.

Po té se slov ujímá lídr kandidátky Pavel Poc. “Moc děkuji, že jste přišli na tuto diskusi. Hned na začátku bych chtěl vyjádřit své poděkování , které patří vedení strany za podporu, kterou nám kandidátům před evropskými volbami věnuje, bez toho by se pochopitelně špatně pracovalo. Já navážu na předsedu strany, to co my chceme v EU řešit jsou nerovnosti, které se našich občanů týkají. Na bilboardu nedávám červenou kartu EU jak se mě ptají novináři, červenou kartu dávám dvojí kvalitě potravin a jiným nerovnostem, které musí snášet naši občané. Chceme pro naše občany zdravotní péči na nejvyšší evropské úrovni, to je fér! Je potřeba také sdělit, že nám jde pochopitelně i o životní prostředí, jde o problémy se suchem, tím pádem nedostatkem vody a toto se musí také řešit. Hlavně bych chtěl říci, že naše strana jako levice vidí primárně občana a jejich běžný život a nám jde o to, abychom bojovali za bezpečnost našich občanů a jejich každodenní spokojenost. “

Slova se ujal Radek Hlaváček: “Myslím si, že je moc fajn že mladí lidé mají možnost jako já kandidovat do Evropského parlamentu a bojovat za myšlenky naší strany a to nejen pro mladé. V mých myšlenkách se projevuje například boj proti bytové krizi a v tom nám EU může do budoucna také pomoci. Určitě nejde opomenout téma vzdělávání, protože to je důležité pro každou společnost, tady musím zmínit skvělý projekt Erasmus, který pomohl mnoha mladým lidem. sociální demokracie vstupuje do boje o Evropský parlament s ambiciozními myšlenkami, které jak moji předřečníci již zmiňovali se týká nerovností. EU musí dobře sloužit svým občanům to by měla být její priorita a za to my jdeme bojovat do evropských voleb”. 

Dále promluvil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. “Nejprve bych chtěl poděkovat místopředsedovi vlády Janu Hamáčkovi za návštěvu Královéhradeckého kraje, mohl si prohlédnout výsledky práce za kterou se rozhodně nemusíme stydět, také děkuji místnímu ČSSD jmenovitě Jiřímu Říhovi za perfektní připravení zázemí dnešního setkání. Co se týče voleb do Evropského parlamentu, tak je jasné, že s naší oranžovou barvou se musí počítat. Jsem rád, že tady mezi sebou máme kandidáty do EP a  budu jim držet palce”.

Dále promluvil René Příhoda “Já bych pouze své předřečníky doplnil, že musíme vnímat také potřebu dobudovat silniční a železniční dopravu. Nesmíme opomenout environmentální politiku a důležitou práci s kolizními fondy v EU. Když tady vidím své kolegy kandidáty, tak věřím v jejich kvality a přeji jim úspěch!”

Po té proběhla diskuse s předsedou strany a ostatními hosty. Tématy byly například korespondenční hlasování pro občany žijící v zahraničí, dvojí kvalita potravin včetně techniky, zemědělství a podpora zemědělců a enviromentální politika.

Na závěr besedního odpoledne všichni přítomní hosté poděkovali návštěvníkům za zájem o dnešní besedu a za potlesku všem hostům bylo zajímavé odpoledne v KD Střelnice ukončeno.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vw Bus 2411671 1280 Previous post Skončila lhůta pro podávání nabídek na provoz autobusové dopravy
P1210321 Next post V Galerii U Přívozu jsou k vidění výtvarné práce na témata : Sítě