Ostrava – Také letos bude seriál innogy WINTER RUN zároveň Českým pohárem v zimním běhu pod záštitou Českého atletického svazu. Kromě certifikované trati 8 km, která bude součástí poháru, mohou běžci a běžkyně zvolit i poloviční vzdálenost.

Ti, kterým se bude v lednu hodit sundat nějaké to deko nabrané přes Vánoce, mají skvělou příležitost. Během ledna a února bude probíhat již devátý ročník seriálu innogy WINTER RUN, zahrnující tratě v celkem šesti českých městech.

Seriál začal stejně jako každý rok v Hradci Králové, pak pokračoval v Brně, v Českých Budějovicích a nyní 4. února se poběží v Ostravě. Pak již zbývá Olomouc a Praha.

winter4,

Závody jsou jako stvořené pro “běžeckou turistiku” – konají se v centrech různým způsobem zajímavých měst nebo v jejich blízkosti. Běžci tak mohou s sebou vzít doprovod, který může sledovat závod nebo se zabavit jiným způsobem. Nutno dodat, že doprovod většinou zůstává podél trati a vytváří skvělou atmosféru pro stovky běžců na trati.

Start je vždy v pravé poledne, nehrozí tedy nijak drastické ranní vstávání a odpoledne přesto bude dost času na “neběžecké” zážitky. Co takhle si odpoledne po závodě užít pozdní oběd ve vybrané restauraci či dokonce wellness? Nebo dáte přednost kultuře?

Již pověstné jsou na těchto závodech krásné a netradiční medaile, povedené je i funkční tričko v designu innogy WINTER RUN a ladící s funkční čelenkou s tématem tučňáků. V cíli pak na všechny čeká bohaté občerstvení, kdy na stolech nechybí ani čaj s rumem na zahřátí.

plakat2023_face_ostrava

Jako u všech závodů, i závody tohoto zimního seriálu mají omezenou kapacitu, a tak je radno přihlásit se co nejdříve. Ti nejrychlejší na osmikilometrové a čtyřkilometrové trati se pak na konci roku mohou těšit také na umístění v celkovém pořadí. Počítají se čtyři nejlepší výsledky, tak směle do toho!

Další informace se dozvíte zde.