13. 6. 2024
5143

II. celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru

Už tento čtvrtek budou malí umělci na ZUŠ Open rozdávat radost z umění Již tento čtvrtek, 24. května, se ve 330 městech a obcích po celé republice (v  Praze 21. května 2018) uskuteční II. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open. Bohatý program připravuje i Královéhradecký kraj.

Malí divadelníci, tanečníci, zpěváci i výtvarníci se sejdou na celodenní Zahradní slavnosti v Hradci Králové v ZUŠ Střezina.  ZUŠ Habrmanova zahájí svůj program ZUŠ Open již o den dříve. Dne 23. května 2018 v prostorách Knihovny města Hradce Králové proběhne jubilejní, již 20. Koncert generací. ZUŠ Chlumec nad Cidlinou připravuje na celé odpoledne program,  který vyvrcholí Gala koncertem nejúspěšnějších žáků za účasti dirigenta  Maria Klemense. Odpoledne s melodiemi skladatele Jaroslava Ježka zažije Týniště nad Orlicí.

Pozvání přijal i vzácný host – Petr Kroutil trio z Prahy. Celodenní program v Úpici odstartuje ránovypravením hudebního autobusu, který se společně s výtvarným a tanečním oborem rozjede do mateřských škol v okolí. Odpoledne se v centru města na různých místech budete moct setkat se skupinkami hudebníků avyrazí i průvod městem s dechovým orchestrem a mažoretkami. Malí umělci se zastaví na náměstí T. G. M.V celodenním programu nebude chybět ani výtvarná dílna pro všechny návštěvníky. Den bude zakončený vernisáží výstavy žáků výtvarného oboru ZUŠ v muzeu J. W. Mezerové v doprovodu zobcových fléten. Nové Město nad Metují rozehraje zámek Smetanovskými dny, kdy se odpoledne postupně představí všechny oboryZUŠ Bedřicha Smetany.

V Jičíně bude na velkém nádvoří zámku probíhat Umělecký jarmark. Program zde bude zakončený koncertem bývalých žáků školy studujících v současné době na konzervatořích v ČR s názvem Vracíme se zpět. Pestrý program si připravily i další města Královéhradeckého kraje. Podrobný program je k dispozici na www.zusopen.cz.

Koncerty od klasiky přes jazz až po lidovou hudbu, na taneční, divadelní vystoupení, výtvarné spektákly a výstavy či pouliční představení a průvody připravilo po celé republice 400 základních uměleckých škol. Vstup na několik set akcí je zdarma a nabízí zažít umění s dětmi v ulicích či na náměstích, nebo v kostelech, zámcích, muzeích či galeriích. Uměním díky dětem v tento den ožijí ale i nádraží, nákupní centra nebo kavárny. Radost budou rozdávat děti i na místech, kde jejich smích či zpěv není častý. Žáci ZUŠ se tak vydají například do nemocnic či domovů pro seniory. Na řadě míst budou pro malé i velké návštěvníky připraveny nejrůznější dílny. Počtem účinkujících i velikostí publika lze považovat ZUŠ Open za největší kulturní akci v České republice.

Informace k dalšímu programu jsou k dispozici na http://www.zusopen.cz/ nebo na www.facebook.com/zusopen.

zdroj: https://www.hradeckralove.org/zivot-ve-meste/ii-celostatni-happening-zakladnich-umeleckych-skol-ve

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Njb 18 Udalost Previous post Proběhne 16. ročník festivalu “Na jednom břehu” v Hradci Králové
Buly Kravare Next post Smutek Francouzů kvůli třem dekádám bez domácího šampiona? Máme Rafu!