21. 2. 2024
Img 8892

„Hudba léčí“ – a když hrají lékaři, platí to dvojnásob! U Písecké brány se proto již pošesté konal lékařský hudební festival Doktorfest

Ten každoročně doprovází benefice pro vybranou neziskovou organizaci. Je nám ctí, že letos jsme byli vybráni my, Zdravotní klauni!

V rámci pátečního slavnostního zahájení přítomným zahrála Klaunská kapela, která sklidila velké ovace, ale dostalo se jí také pozvánky na aktivní účast v soutěži pro příští rok.

Během soutěžního dne si návštěvníci mohli popovídat s našimi Zdravotními klauny – Martinem Falářem, Helenou Polákovou a Lucií Horákovou, o tom, jaké to je být klaunem a rozdávat smích v nemocnicích. U těch samých, ovšem v rolích doktora Bidla, sestry Hlávkové a Chlupaté se pak děti nechaly vyšetřit v Klaunské ambulanci – a užily si spoustu zábavy!

Vybrané dobrovolné vstupné ve výši krásných 16 638 Kč věnovali organizátoři festivalu právě na naši činnost! Děkujeme!

„Jsme rádi, že každý rok můžeme věnovat finanční částku těm, kteří pomáhají potřebným. Letos to byla organizace Zdravotní klaun, které si osobně velmi vážím, uvedl jeden z pořadatelů, Petr Mändl za společnost Taktum, kterého si klauni vzali v ambulanci nezapomněli vzít „do parády“.

Z reakcí personálu nemocnic víme, že jsou Zdravotní klauni přijímáni již jako nedílná součást lékařského prostředí, a na DOKTORFESTU jsme se cítili „jako doma“. Prožili jsme dva příjemné dny plné vřelých setkání a jsme rádi, že jsme se festivalu mohli zúčastnit. Děkujeme proto organizátorům, Petru Mändlovi a Vladaně Rýdlové, že nás pro spolupráci oslovili a přejeme festivalu mnoho krásných hudebních i lidských setkání i v příštích letech.

Gratulujeme vítězné kapele očního lékaře Imrana Zangiho – Filip Zangi & PURPUR, a naše speciální gratulace a poděkování míří radiologické kapele Broňka Přibyly, Blaženka, která se v náš prospěch vzdala svého honoráře!

zdroj: http://www.zdravotniklaun.cz/doktorfest-2018-%C7%80-zdravotni-klauni-mezi-lekari-jako-doma/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

P1070023 Previous post Mezinárodní den dětí, a to rovnou dvakrát! Aneb ” Pohádkový dvojden” v OC Futurum
01 Hucak Next post Malá vodní elektrárna Hučák prochází rekonstrukcí