Hradec Králové – Mužskému volejbalovému týmu TJ Slavia HK se v této sezóně opravdu daří. Nejen, že jim momentálně patří v 1. lize (skupina B) první pozice, ale také se dokázal dostat přes extraligovou Příbram do 3. kola Chance Českého poháru. Za dosavadním průběhem sezóny jsme se ohlédli s trenérem Janem Kulhánkem a smečařem Tomášem Hamplem.

Hradecký tým v probíhající ligové soutěži získal 7 výher (Bučovice, Velké Meziříčí, Brno 2, Holubice, Kolín, Blue Volley Ostrava a znovu Velké Meziříčí), dvě prohry byly s týmy Blue Volley Ostrava a Bučovice. Hradecká volejbalová Slavia se právem těší velké fanouškovské podpoře a tu bude jejich mužský tým opět potřebovat v dalším pohárovém utkání proti týmu Fatra Zlín. 3. kolo Chance Českého poháru se uskuteční 21.11.2023 od 19 hodin v hale TJ Slavia Hradec Králové (Víta Nejedlého 1216/2).

Rozhovor s trenérem Janem Kulhánkem:

Pane trenére, o devíti odehraných utkáních máte bilanci sedm výher a dvě prohry a momentálně vám patří v tabulce první příčka. Jak výkon svého týmu hodnotíte?

Samozřejmě nás aktuální postavení v tabulce těší, za klíčovou však v této fázi považujeme rostoucí úroveň předváděné hry a rozehrání všech členů týmu před nadstavbovou částí.

Na čem si myslíte, že je ještě zapotřebí zapracovat?

Musíme dále získávat větší a větší jistotu v základních činnostech, abychom se o ně v rozhodujících chvílích mohli opírat. Největší rozdíl oproti častěji trénujícím profesionálním týmům je právě v lehkosti, s jakou tyto základní činnosti jednoduše automaticky provádějí.

V poháru jste porazili extraligovou Příbram, nyní vás bude čekat ve třetím kole další extraligový celek, tentokrát ze Zlína. Jak těžký zápas očekáváte a jak velkou výzvou pro vás je?

Výzva je to obrovská. Máme velkou chuť prožít další krásný večer před skvělými fanoušky, které tímto na zápas zveme. I když je Český pohár v podstatě doprovodnou soutěží, vnímáme ho jako nejlepší možnost, jak se dostat k těžkým utkáním se zkušenými soupeři, které jsou pro další rozvoj týmu nezbytné.

Rozhovor s Tomášem Hamplem:

Pojďme se ohlédnout za odehranými zápasy tohoto ligového ročníku. Který zápas vám nejvíce utkvěl v paměti a proč?

Neměl jsem možnost být na všech zápasech, ale z těch u kterých jsem měl tu možnost být, tak to byl jednoznačně souboj s Holubicemi. A proč mě utkvěl v nejvíce v paměti? Nejen kvůli dvěma červeným kartám, ale hlavně, že jsem měl možnost ho celý absolvovat na hřišti a dokázat si, že stále mám týmu co nabídnout.

21. listopadu vás čeká 3. kolo Chance Českého poháru, ve kterém na domácí palubovce vyzvete extraligový Zlín. Jak těžké utkání očekáváte a na co bude zapotřebí si dát proti soupeři zejména pozor?

S extraligovým volejbalem máme jako tým málo zkušeností, pouze z utkání v Českém poháru, ale naši trenéři nám jistě opět ukáži možnou cestu přes naši obranu, ve které si myslím, že jdeme rok, co rok nahoru a je klíčem k našemu případnému úspěchu.

Každý, kdo hraje kolektivní sport je určitě šťastný, když v týmu panuje skvělá chemie. Jak se vašemu týmu daří tento aspekt naplňovat? 

Ačkoliv se to nemusí zdát navenek, tak v týmu jsme kolikrát osobnostně rozliční. Ale za mě je základem respektovat toho druhého jaký je a když vidím, že se snaží dělat to nejlepší pro náš výkon/cíl, tak mi ani pak nevadí, že na to pivo po zápase se mnou nezajde.

Facebookovou událost k zápasu naleznete zde.

399917549 17977483445612977 2746079352474510753 N