22. 4. 2024
Imgp4186 Edited

Hradečtí volejbalisté porazili Velké Meziříčí

Hradec Králové – Na dostatek odpočinku si hráči TJ Slavia HK volejbal tento týden rozhodně nemohli myslet. Po úterním nesmírně těžkém a důležitém vítězství nad extraligovou Příbramí v Chance poháru, je v pátek 3.11. čekal další náročný soupeř.

Oponent TJ Spartak Velké Meziříčí si po osmi kolech 1. ligy přivezl na hradeckou palubovku 5 výher a 3 prohry.  Hradec měl na svém kontě 6 výher a 2 prohry. Domácí tým přišlo opět podpořit velké množství volejbalu chtivých fanoušků a ti hnali je za vítězstvím, hráči toto volání vyslyšeli a zvítězili 3:0 na sety.

V prvním setu se nejprve oba týmy doslova tahaly o každý bod. Hradecká Slavia si po jeho polovině vypracovala mírný náskok, který si udržovala a na konci ho potvrdila čtyřmi body za sebou na stav 25:19. Druhý set vycházel domácímu celku také skvěle, oponent jen těžko hledal recept, jak rozjetý Hradec zastavit. S velkou sebedůvěrou a díky výborné obraně se dopracovali k vítězství i v druhém dějství, a to 25:18. Ve třetím setu se chopilo důrazné aktivity Velké Meziříčí, během několika minut si vypracovalo náskok 8:3, ten však hradečtí vyrovnali na 8:8. Potom opět hostující tým hradeckým volejbalistům utekl na skóre 14:9, skvělý týmový duch domácích volejbalistů pomohl ke srovnání na 14:14. Další minuty přinesl vyrovnaný boj o každý bod, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Hradec si urputnou prací nakonec vybojoval set 27:25 a tím i vítězství v celém utkání a nyní mu právem patří v tabulce první příčka.

TJ Slavia HK  VS TJ Spartak Velké Meziříčí 3:0 (25:19, 25:18 a 27:25)

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Rozhovor s trenérem TJ Slavia HK volejbal Janem Kulhánkem:

Utkání se jevilo jako jednoznačné pro vás. Co se stalo ve třetím setu, že oponent s vámi srovnal krok?

Lehce jsme povolili koncentraci a trošku jsme dali také šanci hráčům z lavičky. Hlavně jsem rád, že jsme to ve třetím setu dotáhli-to se cení.

Čím si hradeckým tým zejména vybojoval vítězství?

My jsme celou dobu dobře bránili, to je alfa a omega našeho volejbalu. Musíme dobře bránit, jinak nemůžeme soupeře porážet. Ve třetím setu jsme se k tomu museli opět vrátit, jak na bloku, tak v poli a to nám pomohlo.

Imgp4100 Edited

Rozhovor s hráčem TJ Slavia HK volejbal Josefem Kotyzou:

S jakou mentalitou jste vstupovali do dnešního zápasu po tak těžkém a úspěšném zápasu s Příbramí, proti dalšímu náročnému oponentovi, tentokrát z Velkého Meziříčí?

 

Ano, to je pravda. Po Příbrami, kdy se nám podařilo vyhrát, jsme se museli připravit opět na 1.ligu a soustředit se na konkrétní hráče oponenta. Důležité také bylo nachystat si taktiku, abychom se z rychlé extraligové hry vrátili k strategii v 1.lize.

Jaký je elementární faktor vašeho vítězství?

Určitě je pro nás důležité udržet kvalitní servis beze ztrát, podávat vždy na určeného hráče, kterého nám trenéři dopředu dali. Potom jsme samozřejmě zapojili naši silnou stránku, kterou je obrana na síti.

Imgp4128 Edited

Další fotografie naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Czech Independence Day Made With Postermywall (1) Previous post Odveta za EuroBasket, do Prahy přijíždí Němky
Brucespringsteen 1920x1005 Next post Bruce Springsteen se po dlouhých 12 letech vrací do Prahy na svůj jediný koncert ve střední Evropě