Hradec Králové – Ne vždy vyjde ve sportu vše podle představ, o tom své ví hráči TJ Slavia Hradec Králové, kteří ve 14. kole 1. ligy volejbalistů prohráli po dramatickém průběhu utkání. Utkání se neslo na vlně charitativního pomáhání, kterému se klub věnuje už několik let. Tentokrát se pomáhalo v rámci projektu Pomáháme volejbalem Mateřské škole Slunečnice Hradec Králové.

Mateřská škola Slunečnice zajišťuje komplexní výchovně – vzdělávací péči dětem se speciálními vzdělávacími potřebami různého typu a stupně, včetně kombinovaných vad. Děti do zařízení docházejí pouze na doporučení pediatrů a jiných odborných lékařů, SPC, PPP. MŠ Slunečnice je určena pro děti se všemi stupni mentálního postižení, s kombinovanými vadami, autismem, poruchou autistického spektra (PAS), narušenou komunikační schopností, případně s jiným typem postižení.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Zástupce ředitele pro MŠ Slunečnice Libuše Veselá poděkovala po prvním setu klubu TJ Slavia Hradec Králové za krásnou podporu a pomoc a také přítomným fanouškům, kteří ji odměnili potleskem. Za tým TJ Slavia promluvil kapitán Jakub Holčik, který sdělil, že je radostí takové charitativní projekty podporovat  a že v nich bude klub pokračovat s radostí i nadále.

Imgp6553

Průběh zápasu:

První set se rozjel tahanicí o každý bod a boj o každý centimetr palubovky. Za jeho polovinu se do vedení dostal Hradec Králové v poměru 13:7. Mladíci z Kolína se rvali o každý míč a postupně korigovali skóre setu, těsně před jeho koncem ukazovalo počítadlo vyrovnaný stav 23:23. Set dospěl do dramatické koncovky, ve které byl šťastnějším týmem Kolín, který první dějství bral v poměru 27:25.

Druhý set opět přinesl vyrovnanou bitvu, v jeho polovině vedl domácí tým o jeden bod (13:12). Poté se chopila Slavia značné aktivity a postupnou pílí si vypracovávala větší vedení. Set nakonec brala v poměru 25:18.

Třetí dějství po několika minutách přineslo vedení hostujícím týmu 3:6. Domácí se však rozhodně nevzdávali a v polovině setu byl stav v jejich prospěch 13:9. Kolín se v závěru snažil vzdorovat a postupně dotahoval skóre, domácí si však set nechtěli nechat vzít a vyhráli ho 25:18.

Čtvrtý set se hned od začátku nesl na vlně kolínské ofenzívy, díky tomu si hostující po několika minutách vypracovali vedení 9:4. V polovině setu vyhrávali hostující 13:7. Kolín si postupně vypracoval vedení na 19:10. Hradec se ze všech sil snažil korigovat negativní ukazatel skóre, ale Kolín si čtvrté dějství už nenechal vzít a bral v něm vítězství 25:20.

Utkání muselo jít do tiebreaku v něm byla doslova tahanice o každý bod. Slavia si před jeho koncem vypracovala dvoubodové vedení (13:11). Hostující celek však čtyřmi body za sebou bral vítězství v páté sadě 15:13 a tím pádem vítězství 3:2 na sety.

Rozhovor s trenérem TJ Slavia Hradec Králové Janem Kulhánkem:

Jak hodnotíte celý zápas? Proč bohužel nakonec Hradec Králové podlehl hostujícímu celku a kde vidíte silné stránky Kolína?

Samozřejmě, že jsem zklamaní, že jsme prohráli. Doufali jsme, že poslední zápas v základní části zvládneme a že vítěznou sérii prodloužíme. Na druhou stranu jsme si byli vědomi situace v tabulce a šli jsme do tohoto zápasu s plánem dát šanci některým našim mladým hráčům a členům širšího kádru. Co mě hodně mrzí je ten tiebreak, kdy jsme už vlastně rozjetý Kolín nedokázali zastavit. Co se týče silných stránek Kolína = Kolín je nováček a jedná se o hodně mladý tým, je na nich znát, že pokud se tým odbrzdí, tak jsou velice nepříjemným soupeřem a my jsme jim to dovolili. Tak rozjeté družstvo se už pak zastavuje hodně těžko. Soupeř ten tiebreak zvládl perfektně a bylo vidět, že vývoj zápasu jim posílil sebevědomí.

Rozhovor s patnáctiletým talentem hradeckého volejbalu blokařem Štěpánem Kubešem:

Štěpáne ty jsi měl dnes křest ohněm. Jaké to bylo hrát za A-tým Slavia Hradec Králové?

Pro mě byla tato premiéra hodně stresující, musím upřímně sdělit, že jsem nebyl úplně ve své kůži.

Co si myslíš o vítězství Kolína proti vám?

Myslím si, že to bylo jenom o hlavě. My jsme odešli psychicky, protože herně jsme na ně měli.

Imgp6862

Další fotografie naleznete ZDE.