20. 4. 2024
P1460139

Hradečtí lvi porazili skvělým výkonem Vítkovice 5:2

3582 diváků shlédlo pěknou hokejovou podívanou v posledním 52. kole základní části Tipsport extraligy ledního hokeje v hradecké ČPP aréně. Po výhře 5:2 je jasno, Mountfield HK si zahraje předkolo Generali Česká pojišťovny play off TELH s Karlovými Vary.

1.třetina

přinesla svižný a pro oko fanouška pohledný hokej s celkem 22 střelami. První gól padá neuvěřitelně rychle a to pouhých 16 vteřin od úvodního hvizdu, hradecký Aleš Jergl tvrdou střelou pálil na Daniela Dolejše, puk se šikovně odrazil na hokejku Oscara Eklunda a ten tvrdou střelou skóroval. Stav utkáním 1:0. Hradečtí byli při chuti a  stále aktivně bojovali, o čemž svědčí další zajímavá akce v čase 05:14, kdy Radim Šalda tvrdě vypálil na vítkovickou branku a  ač se snažil puk dorazit do branky Petr Koukal, tak stav utkání byl stále 1:0. Při hře 4 na 4 v čase 10:45 zkusil své štěstí střelou Lukáš Cingel, vítkovický gólman, se štěstím puk vyrazil. V čase 15:57  padá další gól, tentokrát však z vítkovických hokejek, jelikož gól padl po větším závaru před brankou Marka Mazance, rozhodl se celou situaci řešit hlavní rozhodčí s videorozhodčím. Branka byla připsána bývalému hráči Mountfieldu HK Mislavu Rosandičovi,ač poslední kontakt s pukem měl nechtíc bruslí Jakub Lev. 30 vteřin před ukončením tohoto dějství se rozezněl halou zvuk tyčky, kterou nastřelil hradecký Jakub Lev.

2.třetina

V čase 24:39 padá další gól, o který se postarali domácí hráči, Richard Nedomlel nekompromisně zakončil svou akci s kotoučem, ale přesně v této chvíli byla branka posunuta, opět vše konzultuje hlavní rozhodčí s videorozhodčím. Branka byla nakonec uznána neboť dle rozhodnutí videorozhodčího byla vsítěna těsně před posunutím gólmanovi svatyně. Hradečtí lvi vedou 2:1. Hokej se plynule přesouvá z jednoho útočného pásma do druhého a další gól padá až v čase 33:58, Vítkovice srovnávají na 2:2. V přesilové hře dostal pěkně připravený puk na svou hokejku Dominik Lakatoš a těsně před Markem Mazancem jej poslal za jeho záda. Hradečtí hráči ihned po inkasovaném gólu začali být velice aktivní, gól však již v druhém dějství nepadl.

3.třetina

Hradečtí lvi v této třetině pořádně vystrčili své drápy, na 3:2 zvyšují z přesilové hry v čase 40:28, po akci kdy Aleš Jergl poslal pěknou přihrávku na Kevina Klímu a ten nekompromisně zakončil. Mountfield HK je neuvěřitelně aktivní o čemž svědčí akce v čase 43:45, kdy se Michal Dragoun dostal do bezprostřední blízkosti k Daniellu Dolejšovi, bohužel kotouč se mu za jeho záda nepodařilo propasírovat. Další přesilovou hru využívají hradečtí lvi v čase 54:14, Kevin Klíma si připisuje další gólový zápis. Stav utkání 4:2. Vítkovičtí se po oddechovém čase rozhodli hrát bez gólmana a tak v čase 57:54 zeje branka prázdnotou. Vítkovičtí se pokoušeli o štěstí v přečíslení, to jim však nevyšlo a do prázdné branky na 5:2 uklízí kotouč Jakub Orsava.

Po zápase hlavní trenér Mountfieldu HK Tomáš Martinec na tiskové konferenci chválil své hráče za disciplinovanost a za jejich nasazení do zápasu, který hodnotil jako velice povedený. Hradečtí lvi moc času na oddych nemají , neboť v pondělí je již čeká od 19:00 hodin předkolo Generali Česká pojišťovny play off TELH s Karlovými Vary.

fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_HC_Vitkovice_Ridera_5_2/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Australia 4576224 1280 Previous post Kraj dbá o stav svých mostů. V havarijním stavu má pouze dva
Nurse 2019420 1280 Next post Kraj poskytne stipendia studentům specializovaných lékařských oborů