29. 5. 2024
P1450928

Hradečtí lvi podlehli kohoutům z Olomouce 0:4

4288 fanoušků si nenechalo v neděli 1. března ujít zápas hokejové Tipsport extraligy mezi domácím Mountfieldem HK a hanáckým HC Olomouc. Zápas se nesl na nervózní vlně, která byla způsobena zejména špatným výkonem rozhodčích a nedobrým výkonem domácích hráčů.

1. třetina

V čase 05:58 nabídl faulem přečíslení pro hosty Richard Nedomlel, hostující HC Olomouc ho využilo velmi rychle a to v čase 06:28, David Škůrek tvrdě vypálil od modré čáry na Marka Mazance a kotouč ještě těsně před gólmanem tečoval do branky Jan Knotek. Stav utkání 0:1. Hradečtí se dostali do přečíslení v čase 07:36, ale nevyužili ho. Do moc pěkné gólové šance se dostal v  čase 12:00 Jakub Lev, který se snažil překonat hostujícího gólmana Jana Lukáše z bezprostřední blízkosti, ten však výborným zákrokem zachoval neměnící se skóre.

2.třetina

Doslova po úvodním hvizdu začali být hradečtí lvi velice aktivní a nebezpeční pro olomouckou branku. Jako například v čase 20:56, kdy Matěj Chalupa pálil z mezikruží, ale lapačka Jana Lukáše byla výborně připravena, ne nadarmo byl po konci zápasu vyhlášen nejlepším hráčem hostí. Když se nepodařilo prosadit hradeckým, tak udeřili hanáčtí hráči a  to v čase 24:20, kdy David Ostřížek vyhrál vhazování a hned vyslal kotouč směrem na branku, Marek Mazanec jej vyrazil jen těsně před sebe, čehož využil Jan Knotek a zvýšil tak stav utkání na 0:2. V čase 28:16 měli pěknou šanci na hokejkách hradečtí lvi, Lukáš Cingel našel chytrou přihrávkou do pravého mezikruží Radka Smoleňáka, ten po krátkém zaváhání vystřelil, ale výborně chytajícího Jana Lukáše nepřekonal. V čase 30:19 přidávají další gól na 0:3 olomoucké hokejky, Lukáš Klimek svou přihrávkou našel dobře postaveného Lukáše Nahodila, který stál těsně před Markem Mazancem, kterého překonal.

3.třetina

Hradečtí lvi se snažili být  opět od úvodního hvizdu velmi aktivní. Za zmínku stojí například akce v čase 44:57, Radim Šalda si doslova řekl o přihrávku, kterou po nějaké chvíli dostal a jeho střela pak skončila nad brankou hanáků. V čase 53:30 tvrdě vystřelil Richard Nedomlel, který byl na závěr utkání právem vyhlášen jako nejlepší hráč Montfieldu HK, na hostujícího gólmana tvrdou střelu a ten jí vyrazil doslova na hokejku Radima Šaldy, ale vše opět bravurně vyřešil olomoucký gólman Jan Lukáš. Hradecká smůla inkasovaných gólů v závěru třetin se ukázala i v tomto zápase, neboť v čase 59:20 vsítil na 0:4 gól z mezikruží Tobiáš Handl.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=I9mkxQqLl7I&t=14s”]

Moc pěkný dárek si pro hokejisty připravili během zápasu fanoušci, neboť před několika málo dny se konala akce při které mohl každý fanoušek věnovat svému klubu vzkaz či namalovat obrázek a celá paleta těchto výtvorů se rozprostřela přes celý hradecký kotel.

fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_HC_Olomouc_0_4/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

C2f9b00c104788b49b8710e2442d2695 Previous post Cyril Höschl: Stres, naučená bezmocnost, syndrom vyhoření
Program Nadacni Zapas.l Next post Nadační utkání je tady: Program zahrnuje slavnostní zahájení, dražbu dresů a mnoho dalšího!