19. 5. 2024
P1360732

Hradečtí hokejisté přivítali v 7. kole Tipsport extraligy na domácím ledě HC Kometu Brno

V pátek 4. října byl opět k vidění v ČPP Aréně pohledný hokej a mnoho šancí, bohužel domácí Mountfield HK podlehl HC Kometě Brno těsně 2:3. Po zápase s námi utkání, které sledovalo 5623 diváků hodnotil kapitán Mountfieldu HK Radek Smoleňák.

1. Třetina

Ač první slibná akce patřila domácímu Aleši Jerglovi, tak první skórovali v čase 03:32 brněnští hráči a to po akci, kdy byl Martin Zatovič šikovně připraven na doklepnutí puku do branky Marka Mazance. Hradecké tento gól vyburcoval k ofenzivnějšímu hokeji a vytvořili si mnoho slibných šancí a za bouřlivého povzbuzování celé haly se nakonec v čase 13:59 těšili z vyrovnávacího gólu o který se postaral Jordann Perret a to paradoxně v početní oslabení, neboť v čase 13:07 byl vyloučen domácí hráč Richard Nedomlel za hru vysokou holí. Utkání tak bylo srovnáno na 1:1. Další gól v čase 18:43 vsítili hostující brněnští hokejisté, Peter Mueller se do toho za středním pásmem pořádně opřel a nechytatelná dělovka skončila za zády Marka Mazance. Stav utkání byl 1:2 a porce gólů pro první třetinu byla vyčerpána. O tom, že jdou obě strany do zápasu s plným nasazením svědčí i pět přesilových her v tomto dějství, ani jedna z početních výhod však nebyla využita.

1. Třetina

Téměř hned po úvodním hvizdu v této části hry hradečtí začali neuvěřitelně tlačit soupeře a snažili se o vyrovnání. Bohužel v čase 26:48 přichází další gól Komety Brno a stav utkání je 1:3. O gól se postaral Jan Hruška. Gól opět více vyburcoval hradecké hráče k většímu tlaku a ten vyústil právem v úspěch a to, když v čase 30:27 dává gól kapitán Radek Smoleňák po hodně velké  skrumáži před hostující brankou. Stav utkání 2:3. V čase 38:19 přišel ze strany Komety Brno faul a to od Tomáše Bartejse, který dostal dvě minuty za hrubost. Hradečtí tuto přesilovou hru do konce třetiny bohužel nevyužili a stav utkání byl tak v jejich neprospěch 2:3.

1. Třetina

Několik zbývajících vteřin trvajícího přečíslení z druhé třetiny hradečtí nevyužili. Poslední třetina přinesla hodně vypjatých momentů, celkem čtyři vyloučení z toho  jedno v čase 57:22 za faul domácího Daniela Rákose na hostujícího Tomáše Plekance za vražení na hrazení, za tento faul dostává dvouminutový trest a osobní test do konce utkání, který za něj na trestné lavici odpykal Tomáš Voráček. Tím se záměr domácích o možné vyrovnání výsledku zápasu definitivně rozplynul, zápas tak končí 2:3 v jejich neprospěch.

Ohlas po zápase:

Radek Smoleňák :  Mrzí nás, že se nám pěkné šance nepodařilo proměnit a bohužel utkání dopadlo v náš neprospěch. Každý zápas je těžký a když se podáváte na tabulku tak je to v ní vyrovnané, takže každý tým je těžký. Musíme vypilovat při tréninku určité detaily a věci, které nám někdy nejdou, prostě stále na sobě pracujeme!