Úkol Mountfieldu HK byl v nedělním zápase jasný porazit tým PSG Berani Zlín, získat tři body a bojovat tak za podporu trenéra Tomáše Martince, aby zůstal hlavním koučem hradeckých, neboť již několik dnů se spekuluje o jeho možném odvolání a nahrazení Vladimírem Růžičkou. O to více domácí fanoušci svůj tým povzbuzovali.

  1. třetina

přinesla tři vyloučení a první gól padl ze zlínských hokejek při hře 4 na 4 v čase 09:36 jej vsítil David Nosek, který tečoval výborně nahozený kotouč od modré od Valentina Claireauxe a Zlín vedl 1:0. Srovnání skóre ze strany domácích přichází v čase 19:11 a postaral se o něj po velkém závaru před hostující brankou prvním gólem za Mountfield HK Kevin Klíma. Stav utkání 1:1.

2. třetina

přinesla agresivnější pojetí hry o čemž svědčí také celkem sedm vyloučení. Do této části hry velmi rychle gólem vstoupili zlínští hráči, neboť v čase 21:01 skórují ze situace, kdy na levý kruh dostal výbornou přihrávku Jakub Šlahař a v zakončení se nemýlil, gól padl v početní výhodě zlínských. Stav utkání 1:2. Další gól dávají zlínští berani v čase 24:12 a také z přesilové hry, o gól se postaral Antonín Honejsek. Domácí fanoušci burcují své hráče k lepšímu výkonu a ti fanoušky vyslyšeli v čase 26:47, dávají gól z přesilové hry o který se postaral kapitán Radek Smoleňák, hradečtí snižují stav utkání na 2:3. Místo očekávaného náporu Mountfieldu HK však přichází další gól od zlínských beranů v čase 27:43, když se jim podařilo vyvolat v hradecké obraně i pro gólmana Marka Mazance pořádný zmatek a toho gólem využil Daniel Gazda. Stav utkání 2:4. Hradečtí se snaží o ofenzivnější pojetí hokeje a to jim přinese v čase 36:04 úspěch, protože po skvělém samostatném úniku dává gól Matěj Chalupa. Stav utkání 3:4. Zlínští opět udeřili v čase 38:36 a při hře zlínských 4 na 3 dává gól Ralfs Freibergs. Stav utkání 3:5. Během této třetiny byla zajímavá gólová podívaná, neboť padlo 6 gólů. 

3. třetina

Do poslední části hry naskočil na led místo domácího brankáře Marka Mazance Štěpán Lukeš. Mountfield HK tlačil na pilu a tlak přinesl úspěch a to v čase 53:00, kdy Radovan Pavlík svižnou střelou snižuje stav zápasu na 4:5. Všichni přítomní sledují opravdu obrovské drama v boji o každý kotouč, to se však v čase 55:59 vyplácí hostujícím, kdy dva zlínští hokejisté ujeli hradecké obraně a Štěpán Fryšar předvedl pěknou přihrávku pro Jakuba Hermana  a ten nekompromisně skóroval. Stav utkání 4:6. V čase 56:32 se rozhodl trenér Tomáš Martinec se svými asistenty Alešem Krátoškou a Petrem Svobodou pro hru bez brankáře a tak Štěpán Lukeš usedl na střídačku. Tento tah se povedl a hradečtí v čase 56:54 skórují, Rudolf Červený využil zmatku před zlínskou brankou a dal gól. Stav utkání 5:6. Zbývající čas hradečtí s vervou sobě vlastní tlačili, ale bohužel utkání se nepodařilo vyrovnat a tak domácí podlehli Zlínu těsně 5:6. 

Hradečtí fanoušci nejen, že v případě porážky zazpívali opakovaně známou pohádkovou písničku “Není nutno”, ale zejména hlasitě skandovali jméno hradeckého trenéra Tomáše Martince a tleskali mu ve stoje. Tomáš Martinec všem zamával a zatleskal.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_PSG_Berani_Zlin_5_6/