Domácí měli Ďáblům co oplácet, neboť před týdnem na jejich ledě prohráli těsně 2:3. Z každého týmu do utkání nastoupil tradičně jeden hráč bez čísla na zádech, ale naopak se značkou “TS”, která označuje nejlépe skórujícího hokejistu mužstva. Za Cardiff Devils oblékl tento speciální dres Charles Linglet, za Mountfield HK Tomáš Vincour.

  1. Třetina

Mezi nejzajímavější momenty patřila v čase 06:37 šance hostujícího týmu, kdy se pokoušel zasunout Matthew Myers puk mezi betony Marka Mazance, ale byl neúspěšný a domácí gólman tak po tomto pokusu stále držel čisté konto. Hradečtí se nechtěli nechat zahanbit a tak v čase 07:46 dvakrát za sebou velmi nebezpečně vystřelili na hostujícího brankáře Bena Bownse, který svůj tým, ale pevně podržel. Domácí tým se díky těmto šancím dostal do varu a tak se stávali stále nebezpečnějšími, což přineslo faul ze strany Seana McMonagleho, který se dopustil podrážení. Mountfiled HK přesilovou hru skvěle zužitkoval, neboť v čase 09:41 vsítil gól Tomáš Vincour, který šikovně nastavil hokejku do odkryté branky po nahrávce Aleše Jergla. Domácí byli při chuti a pouštěli se stále více do útočného pásma a to zužitkovali dalším gólem v čase 13:14, kdy nejprve jednu střelu gólman vyrazil, ale na dorážku Lukáše Cingela už nestačil. Tlak domácích stále narůstal, dokonce si zahráli od 15 minuty přesilovou hru, ve které gól nepadl, to však hradecké nijak nerozesmutnilo a pouštěli se do dalších nebezpečných akcí. V čase 18:15  Matěj Chalupa vystřelil, ale puk se odrazil od brankáře Bena Bownse. Těsně před koncem první třetiny v čase 19:22 Aleš Jergl trefil postranní tyčku. Domácí si  tak mohli do šaten jít v klidu oddychnout a načerpat potřebnou energii na druhou třetinu.

  1. Třetina

V této třetině patřil například mezi velmi dobré momenty čas 24:02, kdy se Daniel Rákos dostal do přečíslení v něm nahrál Aleši Jerglovi, tomu bohužel střela do odkryté části branky nevyšla. Ani z další akce v čase 28:15 z hokejky Matěje Chalupy nepadl gól, ač akce vypadala slibně, Matěj netrefil branku na dvakrát. V této třetině gól nepadl, ale určitě v hale panovala díky fanoušků obou táborů skvělá  atmosféra.

  1. Třetina

Poslední třetina přinesla hodně zajímavých i nervózních momentů z obou stran. Ač měli hosté přesilovou hru, tak v čase 42:24 unikl Daniel Rákos a v samostatném nájezdu na brankáře Cardiff Devils lehce zasunul puk mezi betony Bena Bownse. Stav utkání byl 3:0. Brankář hostující týmu v čase 44:49 podrazil Daniela Rákose a poslal tak svůj tým do oslabení, které domácí hráči využili, v čase 46:27 vsítil gól Rudolf Červený a stav utkání se zvýšil na 4:0. Nervozita na straně Cardiff Devils byla značná  docházelo tak k občasným potyčkám, ale jednu zásadnější museli již rozhodčí potrestat a to v čase 51:07, kdy byl z každého týmu vyloučen jeden hráč za hrubost a to domácí Daniel Rákos a hostující Charles Linglet. V čase 52:37 dává branku hostující tým, po akci kdy hosté přešli do rychlého protiútoku a Bryce Reddick poslal puk mezi betony Marka Mazance. Stav utkání tak byl 4:1 ve prospěch domácích. Waleský tým byl při chuti a v čase 53:07 dává další gól. V přečíslení tři na jednoho  vsítil gól Matias Sointu. Náhle byl stav utkání pro domácí 4:2. Trenér hostujícího týmu Andrew Lord vycítil šanci na možný zvrat utkání a v čase 58:30 odvolal z branky Bena Bownse a hostující tým byl v přečíslení.  Tato výhoda trvala pouhý 11 vteřin a v čase 58:41 naopak do prázdné branky dává zlehka puk Maris Bičevkis. Stav utkání byl 5:2 a takový už zůstal. Po zaznění sirény domácí hokejisté oslavovali se svými fanoušky zasloužené vítězství. Utkání sledovalo 2449 diváků a nutno smeknout před velmi početnou fanouškovskou podporou hostujícího týmu Cardiff Devils, neboť fanoušci svůj tým hnali za dobrým výkonem celých 60 minut skvělým skandováním.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_–_Cardiff_Devils_5_2/