19. 5. 2024
Image

Hradecký turistický vláček bude poprvé jezdit na Stříbrný rybník

Turistický vláček hradeckého dopravního podniku, který od začátku června znovu projíždí ulicemi města, bude nově zajíždět i do areálu kempu Stříbrný rybník. Vůbec poprvé se na trasu po hradeckých lesích vydá ve čtvrtek 17. června. Od července by pak mohl zahájit pravidelnou středeční jízdu od Muzea východních Čech až do areálu kempu, kde bude na cestující čekat novinka v podobě malého letního kina.

„Spolupráce našich organizací funguje skvěle a tento projekt to jen potvrzuje. Dopravní podnik města Hradce Králové opět vypravil na cestu turistický vláček, který bude vůbec poprvé zajíždět do areálu kempu Stříbrný rybník, který je pod správou Městských lesů. Každý čtvrtek se tak cestující budou moci od recepce kempu vydat na cestu po hradeckých lesích. Během hodinu a půl dlouhé jízdy cestující navštíví zábavní Park Na Větvi, rytířské hradiště, oboru se zvířaty a rybník Výskyt. Poté budou moci vláček využít zájemci o jízdu od kempu do centra města, kam se vydá v 16.30 hodin,“ říká náměstek primátora pro oblast správy městských organizací Pavel Marek. Na trasu po hradeckých lesích bude vláček vyjíždět od Stříbrného rybníku v 9, 11, 13 a 15 hodin.
Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Do areálu kempu Stříbrný rybník by měl turistický vláček zajíždět také ve středu večer. „V kempu připravujeme malé letní kino, které zatím plánujeme spustit od července. Domluvili jsme se s hradeckým dopravním podnikem, zda by mohl turistický vláček dopravit návštěvníky od Muzea východních Čech k nám do areálu Stříbrného rybníku na promítání. Zpět se návštěvníci filmové projekce dostanou běžnými spoji městské hromadné dopravy,“ doplňuje ředitel Městských lesů Milan Zerzán. Vyjíždět by měl vždy ve středu v 19 hodin, samotná cesta potrvá přibližně 30 minut. Jízdné bude činit 50 korun.

Turistický vláček však nabízí zájemcům i dvě tradiční trasy po zajímavých místech Hradce Králové, a to každou středu a v pátek s odjezdem ve 14, 15, 16 a 17 hodin od Muzea východních Čech. Kompletní ceník jízdného spolu s podrobným popisem tras je k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku města Hradce Králové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage Previous post Na věž staré radnice se vrátila korouhvička s makovicí
Dsc 5454 Next post Jak expresivní malíř Vladimír Kiseljov prožil dobu kovidovou a co chystá? Vše se dozvíte se v rozhovoru