7. 12. 2023
Dsc 4344

Hradecký štít žije dál! Univerzita Hradec Králové ho teď denně vyrobí tisíce kusů

Na komunitní projekt 3D TISKNU PROTI COVID-19 navazuje Univerzita Hradec Králové (UHK) ve spolupráci s firmou Gifty s.r.o. výrobou obličejových ochranných UHK štítů, a to za pomoci nového technologického postupu. Díky němu teď univerzita denně vyrobí až 3 000 štítů.

 „Tento nový postup je založen na výrobě tzv. vstřikolisovou formou, která umožňuje obrovský nárůst produkce až na 3 000 štítů denně. Novinkou také je, že UHK štíty projdou procesem sterilizace ve speciální místnosti s UV lampami,“ přibližuje nový univerzitní projekt prorektorka pro strategii a rozvoj Pavlína Springerová.

Výhodou pokročilejšího projektu je vedle výrazně zvýšené produkce také možnost pro instituce tyto štíty poptat na webu www.stity.uhk.cz. Protože poptávka byla opravdu obrovská, rozhodli jsme se tímto způsobem zkvalitnit výrobu. Nejde nám o zisk, ale o kvalitu výrobku a bezpečí pro uživatele. Proto UHK štíty distribuujeme za nákladovou cenu 50 Kč bez DPH za kus,“ dodává doktor Richard Cimler z Přírodovědecké fakulty UHK, který na výrobu dohlíží.

UHK štít je možné na výše zmíněném webu poptat jak v řádech desítek kusů, tak v řádech stovek a tisíců. Štíty bude možné fyzicky vyzvednout na UHK, rozložené zaslat poštou nebo při větší objednávce také lze domluvit distribuci ze strany UHK. Na kompletaci štítů participují opět dobrovolníci z řad studentů UHK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

758dc7ab63677117467388c3b99fce90 Xl Previous post Dvě přání manažera hokejových Kohoutů z České Třebové
Muzeum Exteriér 017 Next post Muzeum východních Čech v Hradci Králové nabízí nově interaktivní exkurzi věnovanou východočeským rondelům, ale také třeba audio pohádky, nebo virtuální přednášky