22. 4. 2024
Dog 2668993 640

Hradecký psí útulek funguje už 10 let. Loni si opuštěného pejska vzalo více než sto lidí

Ztratili svého pána nebo je prostě někdo vyhodil. Opuštění pejsci už deset let nacházejí azyl v psím útulku u Lesního hřbitova. Zařízení letos slaví kulaté výročí. Jeho šesti zaměstnancům se daří o chlupáče dobře starat a nacházet jim nové rodiny. Pejsky je možné chodit venčit a jejich fotografie s popisem můžete najít na několika místech na internetu i v hradecké Radnici.

 V současné době je útulek domovem pro 33 psů. V loňském roce se podařilo 107 hradeckých pejsků rozdat lidem. K tomu je ještě třeba připočítat 21 nalezených psů z okolních obcí. Zaměstnanci útulku se snaží profily pejsků dostat mezi lidi prostřednictvím internetových a facebookových stránek i fotografií umístěných v hradecké Radnici. “Se zájemci o pejsky se v každém případě osobně potkáme a zjišťujeme, jaké je prostředí a podmínky, do kterých by měl pes přijít,” říká Lenka Lacinová z městského útulku.

V útulku pracuje šest lidí, z toho dva zaměstnanci od samého začátku. “Jsme výborná parta, dobře se to sešlo. Důkazem je i to, že se tady zaměstnanci nestřídají,” potvrzuje Lenka Lacinová.

Kromě úterý, kdy je sanitární den, je možné přijít pejsky venčit. Pejska si může přijít vyzvednout člověk starší 18 let. Je tedy nutné mít s sebou občanský průkaz. Po příchodu do útulku je sepsána dohoda o bezpečném venčení. Doporučená doba trvání procházky pro vyvenčení jednoho psa je 1 hodina. Poslední návrat psů z procházky je v pracovních dnech dopoledne ve 12 hodin a odpoledne v 17 hodin. Poslední návrat psů z procházky o víkendu je dopoledne ve 12 hodin, odpoledne v 16 hodin. Ročně evidují přibližně 5 tisíc procházek.

Útulek provozuje i hotelové služby pro pejsky. Chovatelé, kteří odjíždějí na pracovní cesty, dovolené, lázeňské pobyty a nemají kam své psy přechodně umístit, mohou techto služeb využít. Služba je poskytována za úplatu, přičemž cena za pobyt psa zahrnuje plnohodnotnou péči (granulované krmivo, kotec, venčení apod.).

Při příjmu majitel doloží očkovací průkaz psa s platnou vakcinací proti vzteklině, psince, parvoviroze, infekční hepatitidě, leptospiroze a kotcovému kašli a potvrzení veterinárního lékaře o tom, že je zvíře v dobrém zdravotním stavu, je odčervené, zbavené ektoparazitů a netrpí žádným infekčním onemocněním. Toto potvrzení nesmí být starší tří dnů. Službu hotelu je možné poskytovat v době, kdy disponuje dostatečně velkou, volnou kapacitou kotců. Kotce hotelu mají své samostatné výběhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Borna+coric+2017+miami+open+day+8+2lqy5p Wi0cl Previous post Vyhodil všechny trenéry, teď šokuje Indian Wells
Img 2325 Next post Nacisté spoléhali na temné síly? Hitler prováděl divné věci, pro Němce chtěl najít novou zemi