20. 4. 2024
Vchk

Hradecký cyklo festival nabídne i v roce 2020 zajímavý cyklistický program

Tradiční silniční závod v centru města Hradce Králové se bude opět konat 6. září 2020 od 15.00 hodin na Masarykově náměstí. V rámci hlavního závodu kategorie muži ELITE se vám představí nejlepší české týmy v čele s domácím týmem Rafkarna IDEA Cycling. Závod je v letošním roce vypsán pro kategorie muži hobby, ženy hobby, juniory a juniorky.

Diváci závodu se letos mají opět na co těšit. Jako první se představí závodníci na handbikách, na kterých sportovci s různou úrovní tělesného handicapu předvádí naprosto neuvěřitelné výkony. Cílem Hradeckého Cyklo festivalu bylo od začátku představit divákům široké spektrum cyklistických odvětví a tento závod bude mít rozhodně co nabídnout. Dalším bodem programu Cyklo festivalu je opět závod na koloběžkách, který je zároveň zařazen do Českého poháru v koloběhu.

Letošní lahůdkou, která nemá v Hradci Králové obdoby, je závod na celosvětovém fenoménu s kořeny v Anglii – kola typu Brompton. Jedná se o exhibici i závody současně a to na skládacích kolech! Ty však mají od klasické „Esky“ hodně daleko. Diváci uvidí, že i na „skládačce“ se dá pořádně zazávodit.

Celý závodní den vyvrcholí silničním kritériem RAFKARNA Velká cena Hradce Králové ELITE s trasou dlouhou 36 kilometrů.

Finanční ceny pro kategorii MUŽI ELITE jsou vypsány ve výši 13 500 Kč. Věcné ceny od značek POC, LAWI, PIRELLI, LEZYNE, BIKE WORKX v hodnotě 90 000 Kč.

 Program:

15:00 Český pohár handbike
15:40 IDEA STRNADEL Český pohár v koloběhu
16:10 IDEA STRNADEL Český pohár v koloběhu
17:00 RAFKARNA Velká cena Hradce Králové HOBBY
17:40 CYKLOSPECIALITY MCR a MSR skládacích kol Brompton
18:30 RAFKARNA Velká cena Hradce Králové ELITE
19:30 AFTERPARTY po Velké ceně Hradce Králové a slavnostní zakončení celého Cyklo festivalu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage (1) Previous post Komentovaná prohlídka nejnovějších obrazů Vladimíra Kiseljova aneb výklad z hlediska symboliky a archetypů děl
Img 20200616 185418 Next post Umělecké seskupení SAMI-ZDAT-NĚ a Bio Central zvou na výstavu Změna