25. 4. 2024
Imgp5287

Hradecké volejbalistky postoupily přes Hronov do semifinále 1. ligy

Hradec Králové – Dvou utkání mezi týmy z Hradce Králové a Hronova přineslo skvělou podívanou a napínavé momenty. Hráčky z obou týmu tvrdě a nekompromisně o každý bod bojovaly. Slavia si po zásluze vybojovala účast v semifinále 1. volejbalové ligy, kde ji budou čekat České Budějovice.

První duel čtvrtfinále se uskutečnil v pátek na horké hronovské palubovce. Slavia se mohla pochlubit podporou svého skvělého fanklubu, který byl pořádně hlasitě slyšet po celý zápas.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Průběh utkání:

1. set – Už od počátku to byl boj o každý bod, v jeho polovině svítilo na tabuli skóre 13:11 pro Hradec. Následně si Slavia postupně budovala náskok až do stavu 21:16. Hráčky z Hronova však neztratily odvahu a dokázaly obrátit průběh setu ve svůj prospěch, když zvítězily 25:23.

2. set – Začal podobně jako první, v jeho polovině vedly svěřenkyně trenéra Kamila Mňuka 13:10. Vedení si Slavia postupně navyšovala až do konečného skóre 25:17, čímž srovnala stav utkání na 1:1 na sety.

3. set – Byl opět plný napětí a tahanic o každý bod. V jeho polovině vedl Hradec Králové 13:11. Po emocionálně a takticky náročné bitvě zvítězil 29:27, čímž se ujal vedení v utkání 2:1 na sety.

4. set – Zde už měly hradecké hráčky zápas plně ve svých rukách, v polovině setu vedly 13:5. Slavia dokázala přesvědčivým výsledkem 25:13 ukončit nejen set, ale také celý zápas a brát vítězství 3:1

Imgp4646Imgp4920

Sobotní zápas v Orlické kotlině v Hradci Králové přinesl další skvělý volejbal. Hradecké hráčky, které jsou známé svou bojovností a technickou zručností, nastoupily proti svým soupeřkám s jasným cílem – postoupit do semifinále. Od prvního hvizdu bylo jasné, že nechtějí nic nechat náhodě.

Průběh utkání:

1. set – V úvodním setu se domácí tým rychle dostal do vedení, v polovině setu byl stav 13:7. Hradecké hráčky nepřipustily žádné drama a zkušeně si pohlídaly vedení až do konce setu, který vyhrály 25:18.

2. set – Tady nastal obrat. Druhý set se od jeho prvopočátku překlopil na stranu oponentů z Hronova. V polovině setu vedli 13:6 a nakonec brali vítězství s přesvědčivým skóre 25:13. Stav zápasu byl 1:1 na sety.

3. set – Ve třetím setu se situace opět otočila. Nejprve Hronov vyhrával 5:1, ale hradecké hráčky dokázaly otočit stav naprosto skvělým výkonem na 12:5. Poté již navyšovaly své vedení a i přes pokusy Hronova o dramatizaci závěru setu, hradecké ženy zvítězily 25:19.

4. set – V posledním setu hradecké ženy měly v jeho polovině vedení 13:9, set nakonec vyhrály 25:18. Tím pádem zvítězily 3:1 na sety a 2:0 na zápasy a zaslouženě postoupily do semifinále.

Imgp5088
Rozhovor s trenérem TJ Slavia HK Kamilem Mňukem:

Jak hodnotíte zápas na hradecké palubovce?

Zápasy play-off jsou vždy ošidné, bylo to také vyhrocený tím, že to bylo východočeské derby. Zvládli jsme to lépe v hlavách, zvládli jsme to lépe také díky fanouškům. Atmosféra byla úžasná a chtěl bych holkám pogratulovat.

Jaký to je pocit, že jdete do do semifinále?

Je to náš cíl sezóny a jdeme si za tím.

Co bude jedna z prvních věcí, kterou děvčatům řeknete v šatně?

Moc jim poděkuji za to, co odvedli. Bylo to psychicky náročné a zvládli jsme to.

Imgp5159

Další fotografie z Hronova naleznete ZDE z Hradce Králové ZDE.

One thought on “Hradecké volejbalistky postoupily přes Hronov do semifinále 1. ligy

  1. Moc pěkně napsáno. Oba dny byly dramatické a byl to volejbalový zážitek. V Hronově i v Hradci Králové byla úžasná návštěvnost a skvělá atmosféra. Bylo mi ctí podat si ruku s Hrovovskými Fans protože naše klání bylo férové a setkání s nimi naprosto v pohodě. Těším se na dálší fandění v Hronově.
    Fiky Volley Fans HK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Gf9p9055 Previous post Děčínští Válečníci si vezou od Medvědů z Kolína výhru 109:83
Nhl 2024 1920x1080 Next post Buffalo Sabres a New Jersey Devils zahájí základní část sezóny 4. a 5. října v pražské O2 areně