Hradec Králové – Některé sportovní zápasy nedopadnou podle představ, své o tom ví po uplynulém víkendu volejbalistky TJ Slavia HK. Ty odehrály dvě utkání proti Střešovicím a obě dopadla bohužel v jejich neprospěch 3:1 na sety. Nyní už však se vztyčenou hlavou vyhlížejí další zápas proti Týmu Národního volejbalového centra.

První zápas proti Střešovicím se odehrál v pátek od 18 hodin. Hradecký tým si v prvním setu vybojoval po několika minutách mírný náskok 6:3. Domácí tým však zabral a těsně před polovinou prvního dějství byl stav utkání 10:10. Slavia si poté vypracovala vydařenou hrou náskok na 17:12. Konec setu byl už pak v jejich režii a brala ho v poměru 25:17.

Druhá sada nejprve vycházela hradeckým děvčatům a rychle se dostala do náskoku 5:1. Střešovice opět zabraly a za polovinou setu ukazovalo počítadlo stav 15:15. Hostující hráčky bojovaly statečně až do stavu 19:19, pak se vše zlomilo na stranu domácích. Ty šesti body za sebou braly druhý set v poměru 25:19.

Třetí set nabídl vyrovnanou bitvu a boj doslova o každý míč, a to až do stavu 10:10. Poté i přes vzdor hradeckého týmu Střešovice navyšovaly náskok, ve druhé polovině setu vedly už 20:14. Hostující tým zabral a bojoval ze všech sil, nakonec však set utrhl na svou stranu tým Střešovic v poměru 25:20.

Čtvrtý set byl opět hodně vyrovnaný a po několika minutách ukazovalo počítadlo stav 7:7. Domácí hráčky vedly po polovině tohoto dějství 13:9. I přes vzdor a ochotu zabojovat a zvrátit stav utkání braly čtvrtý set Střešovice v poměru 25:18 a tím pádem i výhru 3:1 na sety.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Sobotní zápas vypukl v 11 hodin dopoledne. V prvním setu domácí tým v jeho průběhu mírně vedl, ale týmový duch hradecké Slavie ho dokázal zvrátit na svou stranu v poměru 23:25.

Druhý set nabídl rychlý bodový nástup domácího týmu, který vedl po několika minutách 6:0. V jeho polovině byl stav 13:6. Střešovice si tento set rozhodně nechtěly nechat vzít a postupně se i přes hradecký odpor dopracovaly k vítězství 25:14.

Třetí set hned od úvodu patřil hostujícímu celku a skóre za chvíli ukazovalo v jeho prospěch 6:2. Urputným bojem došlo na srovnání bodového poměru na 11:11. Poté převzaly iniciativu do svých rukou domácí hráčky, i když se Slavia snažila bojovat ze všech sil o každý bod. Set nakonec braly Střešovice v poměru 25:18.

Čtvrtý set byl několik minut vyrovnaný, a to až do stavu 7:7. Potom patřily další minuty Střešovicím, které v jeho polovině vedly 13:8. Domácí tým si nechtěl nechat vzít další vítězství a set nakonec bral v poměru 25:16. Utkáví vyhrál 3:1 na sety.

393177682 6623555301098470 1706930015984714545 N

Rozhovor s trenérem TJ Slavia HK Kamilem Mňukem:

Ve dvojzápase jste bohužel podlehli Střešovicím, jak v pátek, tak v sobotu 3:1 na sety. Kde byla hlavní síla oponenta, že bral obě vítězství?

Víkendové zápasy byly pro nás velmi důležité, co se týče postavení v tabulce tak i v nadstavbě. Náš výkon v pátečním utkání byl poznamenán nesoustředěností, špatným příjmem, který neumožnil i náš jindy kvalitní útok. Sobotní výkon byl maximem, co jsme mohli předvést, absence obou nahrávaček byla zásadní jak pro kvalitu nahrávky, tak pro styl vedení utkání. Pochvalu zaslouží naše libero Veronika Kadečková, která nahrávala celý zápas. Tatran Střešovice je velmi kvalitní tým který minulou sezonu hrál baráž o extraligu žen a po sérii zranění se jim vrátilo pár opor z minulé sezóny.

V sobotu 25. listopadu vás čeká na domácí palubovce Tým Národního volejbalového centra. Jak těžký zápas očekáváte a co je zapotřebí ještě dopilovat?

Sobotní dvojutkání proti Národnímu volejbalovému centru bude pro nás znamenat setkání s moderním stylem volejbalu, který se hraje v maximální rychlosti. Příprava bude spočívat v opakovaném drilování základním činností a obraně v poli i na síti. Příležitost dostanou hráčky širšího kádru, ale to neznamená, že si nejdeme pro dvě vítězství.

Rozhovor s hráčkou Jitkou Borovcovou:

Příští týden vás čeká na domácí půdě zápas proti Týmu Národního volejbalového centra, kterému momentálně patří pátá příčka v 1. lize. Co by mělo na soupeřky zejména herně platit?

Zatlačit podáním, abychom rozhodily soupeřky na útoku, nebát se útočit a samozřejmě hrát jako jeden tým, což nám fungovalo v Kladně.

Jakou máte volejbalovou metu, kterou byste si ještě životě ráda splnila?

Zahrát si zase proti extraligovým týmům.

Jaké je pro vás optimální vyplnění volného času?

Věnovat se co nejvíce synovi a rodině a díky tomu mi oplácí, že mohu zase hrát.