23. 5. 2024
Elderly 981400 1920

Hradecké vězeňkyně pomáhají v krajském domově pro seniory

Hradec Králové – Domov U Biřičky, poskytovatel sociálních služeb pro seniory spolupracuje s Vazební věznicí Hradec Králové. Ženy ve výkonu trestu pomáhají domovu pečovat o rozsáhlý park a šijí pomůcky pro seniory.

„Pomáhat druhému člověku je jedním z hlavních terapeutických cílů specializovaného zacházení, kdy tímto u odsouzených žen posilujeme sebenáhled, měníme rizikové postoje, hodnoty a chování odsouzených žen k sociálně žádoucím formám.“ konstatoval Pavel Tomášek, ředitel vazební věznice.

Spolupráci navázal domov s vazební věznicí už vloni na podzim, obě strany nejprve zkusily s odsouzenými ženami práci v parku a pak přidaly další činnosti.

„Děvčata sleduji a myslím, že je to baví. My jsme s nimi velmi spokojeni, v parku vydatně pomáhají a ušitých výrobků je už několik krabic.“ uvedla Daniela Lusková, ředitelka domova

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Odsouzené ženy jezdí do domova v pravidelných intervalech s odborným zaměstnancem vychovatelem – terapeutem, od vedení domova pak dostanou zadání. Hrabou listí, plejí, starají se o jedlou zahradu, sází květiny. Pracují výhradně venku. Ve vazební věznici pak v rámci svého zaměstnání šijí z materiálu, který domov doveze, polohovací pomůcky, žínky, taštičky k sáčkům močových katétrů. Vytváří také pěkné polštářky, které domov používá jako dárky pro dámy a pány, a rovněž zčásti ušijí výrobky, které potom senioři vyplňují molitanovou drtí a dokončují. Tím pomáhají zabezpečovat nejen dostatek pomůcek pro osobní péči o seniory, ale také podporují aktivní činnost seniorů, kteří velmi rádi vytváří hezké věci, jimiž mohou obdarovat druhé. Vlastními silami bychom toho tolik nezvládli, dodala Lusková.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Img 3348 Previous post Za zážitky a místními dobrotami vycestujte na venkov
Šárka Musilová (2) Next post Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti regionu