22. 4. 2024
Excavators G39a51b756 1920

Hradecké technické služby se letos zaměří na opravy chodníků a investice do škol

Hradec Králové – Kilometry opravených chodníků, silničních povrchů, nové stromy i městský mobiliář, zimní údržba, vánoční výzdoba nebo provoz sportovišť, to vše během celého roku pravidelně zajišťují Technické služby Hradec Králové, a stejné to bude i letos. Vedle toho chystají také opravu zábradlí na mostu v Průběžné ulici nebo údržbu mostu Bailey Bridge. Rozsáhlou část letošních investic ale plánují zaměřit zejména na opravy komunikací nebo rekonstrukce škol a jejich zařízení.

„Technické služby Hradec Králové se ve městě starají o řadu věcí, ať se jedná o opravy a údržbu městského majetku a veřejného prostranství nebo květinovou či vánoční výzdobu našeho města, všechno vždy funguje jak má. V loňském roce se například podařilo vysázet více než šest stovek nových stromů v celkové hodnotě téměř jeden a půl milionu korun, probíhaly také opravy v devíti školách a dvou školkách. Za všechnu odvedenou práci pracovníkům technických služeb děkuji,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Hradecké technické služby také zajišťují provoz městských pohřebišť, čištění komunikací a veřejných prostranství, péči o vodní plochy a zdroje, zimní údržbu chodníků a vozovek, správu a údržbu dětských hřišť, správu areálu letiště, provoz útulku pro opuštěná zvířata a mnoho dalšího.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

V letošním roce se kromě běžné péče o městský majetek chystají především opravy chodníků nebo komunikací, do této oblasti by mělo být investováno více jak 40 milionů korun. „Naplánované jsou opravy patnácti chodníků, například v ulicích Nezvalova, Příčná, Koutníkova, Hradecká, Exnárova, Kaplířova nebo Brandlova. Stejně tak dojde i na nové povrchy vozovek v ulicích Šmeralova, Divišova, Pražská nebo Nezvalova. Pro cyklisty budou v letošním roce vybudovány také nové cyklostojany v centru města,“ zmiňuje náměstek primátora pro oblast správy městského majetku Pavel Marek. Vedle těchto změn dojde i na úpravu a zkvalitnění prostoru Pod Strání, kde budou již zahájené práce pokračovat, dále veřejného prostranství u nádraží na Slezském Předměstí a rozšíření parkování v ulici Milady Horákové. Více než 30 milionů korun plánují technické služby investovat do stavebních úprav ve školách. „Připravené jsou v šesti základních školách a několika dalších mateřských školách, většinou se bude jednat o opravu oplocení areálů nebo sportovního zázemí. Například v mateřské škole ve Svobodných Dvorech bude třeba vyměnit okna, mateřská škola Josefa Gočára zase vyžaduje rekonstrukci kuchyně a v Jeslích Orlická musíme udělat novou střechu,“ doplňuje náměstek Marek.

V rámci údržby města a městského mobiliáře dojde ještě letos k několika změnám u zeleně na veřejných prostranstvích. „Připravujeme obnovu jedné řady stromů na Tylově nábřeží v úseku mezi Tyršovým a Pražským mostem, obnovu stromořadí v Úprkově ulici u zahrádkářské kolonie nebo rozvoj květnatých luk u fakultní nemocnice a v Šimkových sadech. Pokračovat budeme také v mozaikovém sečení, které si veřejnost velmi oblíbila. Z městského mobiliáře se letos chystáme opravit křížek ve staré části Třebše nebo fontánu na třídě Edvarda Beneše,“ uvádí ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Muzeum Eliscino Nabrezi 465 Previous post Muzeum pátrá po materiálech o hradeckých četnících
 Mg 7650 Zkouška V Sále Fhk Foto Tereza Fabiánková Next post Záhořovo lože aneb Vykoupení ve Filharmonii Hradec Králové