7. 12. 2023
Ephoto360.com 164ba48ede9661

Hradecké školy a školky se dočkají oprav za půldruhého milionu

Hradec Králové – Na nová zastínění pískovišť, obnovené či doplněné herní prvky na školních hřištích, ale i na modernější vybavení počítačových či odborných učeben se mohou těšit děti z hradeckých základních a mateřských škol. Balík drobnějších projektů, které mají zkvalitnit výuku i volný čas v hradeckých školách za bezmála půldruhého milionu korun, již schválili na svém posledním jednání radní města.

„Pravidelná obměna, doplňování či modernizace hřišť, vnějších prostor škol či učeben s jejich provozem přirozeně souvisí. Přestože vedení škol má na pokrytí těchto potřeb vlastní prostředky, ne vždy však pokryjí veškeré jejich požadavky. Vedení města proto musí být připraveno pružně reagovat i na situace, které se mohou objevit ad hoc,“ říká primátorka města Pavlína Springerová.
Například v souvislosti s nárůstem žáků v Základní a mateřské škole Štefcova bylo již letos možné, díky finanční podpoře z Fondu rozvoje kapacit mateřských a základních škol, vybudovat a vybavit novou první třídu včetně nového oddělení školní družiny. Město v budoucnu předpokládá pokrytí dalších požadavků škol na navýšení a rozšiřování počtu tříd a družin.
„Stabilizaci a kvalitu školství v Hradci považuji za jednu z priorit, která je klíčem k dlouhodobě uspokojivé budoucnosti a prosperitě našeho města. Proto máme připraven plán velkých školských investic či stipendijní a motivační programy pro učitele,“ doplnila hradecká primátorka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Blood Pressure 1584223 1920 Previous post Vědci odhalili mutace, které spouštějí leukémii. Jejich objev může pomoci léčbě
Medvedi Na Pol Pressrelease Plakat Lr Next post Mlsné medvědí příběhy: Na pól! v kinech od 30. listopadu, kniha Vzhůru na pól! právě vychází