22. 4. 2024

Hradecké Lvice těsně podlehly ve 3. čtvrtfinále ŽBL BLK Slavia Praha 65:71

Úterní zápas 3. čtvrtfinále mezi Hradeckými Lvicemi a BLK Slavia Praha přinesl napínavý basketbal, hodně nervózních momentů, osobních faulů a to vše za bouřlivé podpory naprosto zaplněné haly Sokola a to ze stran táborů obou týmů fanoušků.

1.čtvrtina – Domácí hráčky mají všechny bílé ponožky s růžovými symboly a myškou Minnie. Utkání se zúčastnil fotbalový nestor Ladislav Škorpil a také šéf Tenisové svazu ČR Ivo Kaderka, který přijel s BLK Slavia Praha. Hradecké Lvice trápí nepřesná střelba a několik osobních faulů z jejich strany. první třetina konči v neprospěch domácích 12:19.

2.čtvrtina – Domácí opět trápí nepřesná střelba, první bod Hradeckých Lvic padá až z  trestného házení. Rozhodčí trestají velmi sporné údajné útočné fauly domácích hráček, tím přispívají k nervozitě utkání. Před koncem druhé třetiny přichází obrat ve skóre a Lvice vyhrávají 34:30 a to hlavně zásluhou rozhodně nejlepší hráčky domácích Michaely Matuškové.

3.čtvrtina – Hraje se basketbal nahoru a dolů a opět této třetině dominují velmi sporné fauly rozhodčích, které velmi negativně vnímají domácí fanoušci.

4.čtvrtina – Výsledek několik minut se přelévá na jednu, nebo druhou stranu. BLK Slavia Praha posledních pět minut předvádí velmi aktivní basketbal a nakonec utrhávají vítězství na svou stranu a to v poměru 71:65.

Hradeckým Lvicím chyběl kousek štěstí, ve čtvrtek 29. března pojedou do Prahy s úkolem srovnat sérii na 2.2.

Rozhovor s rozehrávačkou Hradeckých Lvic Kateřinou Zavázalovou:

Kateřino co podle vás rozhodlo o vítězství BLK Slavia Praha ve 3. čtvrtfinále ?

Šlo o velmi vyrovnaný zápas plný zvratů, vedení se přelévalo ze strany na stranu. My jsme v závěru neproměnily několik šancí, ale soupeř ano a když klakson ohlásil konec zápasu, tak bohužel byl ve vedení soupeř. 

Do Prahy se pojede s jasným záměrem sérii vyrovnat, že ?

Určitě chceme uspět, je to naše poslední šance, takže musíme sebrat všechny síly a jít do toho na maximum. Věřím, že na to máme.

Jaká je atmosféra v týmu i přes tuhý boj a prohru s BLK Slavia Praha ?

 Každá hráčka už zažila takové zápasy, o tom je play off. Máme necelé 2 dny před dalším zápasem, takže už se soustředíme na čtvrtek.

https://www.youtube.com/watch?v=qJOsOVsihtQ

[foogallery id=”12247″]

[ABTM id=11708]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post Začíná semifinále Extraligy ledního hokeje juniorů, na domácí půdě se střetnou Moutfiled HK a Kometa Brno
Cats 36869 749 749 0 Next post Navrátil nominoval. Jedničkou Veselý, nad čtvrtým hráčem visí otazník