13. 6. 2024

Hradecké Lvice se v semifinále na tři vítězné zápasy utkávají s USK Praha

Bohužel po prvním zápase v Praze si odvezli Lvice porážku v poměru 107:53. Další utkání proběhlo 6. dubna v Sokolovně na domácí půdě, bohužel opět skončilo výhrou USK Praha a to v poměru 98:64. Co se týče výkonu, tak ten byl o poznání lepší než v Praze.

Pojďme se vrátit k utkání 6. dubna na domácí půdě.

1. čtvrtina – První čtyři minuty Hradecké Lvice drží s pražskými hráčkami skvěle krok včetně skóre, pak se dostávají do přečíslení hráčky z Prahy a mají tak více ze hry. První čtvrtina končí v poměru 14:29. Skvělý výkon podávají Tereza Kuthanová a Klára Rosenbaumová.
  2. čtvrtina – Dá se říci, že ve druhé třetině podává nejlepší výkon rozehrávačka Michaela Matušková. Hradecké hráčky bohužel trápí nepřesná střelba. Lvice tlačí za povzbuzování celé haly, ale pražský tým dobře brání. Skóre po této čtvrtině je 31:49
  3. čtvrtina – Lvice bojují, ale bohužel i po této čtvrtině je skóre mínusové a to 54:73
  4. čtvrtina – Fanoušci negativně kvitují velmi sporná rozhodnutí rozhodčích, kteří tím poškozují jinak pěkné a bojovné utkání ze strany obou týmů. Zápas končí v poměru Sokol Nilfisk HradeckéLvice : ZVV USK Praha 64:98

Andrea Ovsíková nám poskytuje rozhovor.

Co by jste nám řekla k dnešnímu zápasu ?

” Určitě byl o dost lepší než ten předchozí v Praze, i když tomu skóre neodpovídá. Hráli jsme lepší zápas, více jsme bránili a nějaký bod dali”.

Myslíte, že se to ještě dá v Praze zlomit, nebo se už budete soustředit na utkání o třetí místo ?

“Myslíte na vítězství? Tak to si myslím, že se nedá určitě zlomit, protože USK Praha je úplně jiný level, pohybující se v jiných dimenzích. pro nás je momentálně klíčové, abychom se nezranili a připravili se takticky na boj o medaili”.

Kdo je schůdnějším soupeřem o třetí místo?

“Neřeknu vám, protože pro mě jsou to vyrovnané týmy a je to jedno, který z týmů to bude”.

Trenérka Hradeckých Lvic Romana Palečková  k utkání sdělila : “Do utkání jsme vstoupili s velkou chutí a energií. Herně to bylo o hodně lepší než minule. Měli jsme však hodně nevynucených chyb a nedávali jsme body i z některých jasných pozic. Je to škoda, výsledek dnes mohl být o něco lepší”.

Další utkání se uskutečňuje na palubovce Prahy a to v úterý 10.4. od 18:00 hod. Držme palce.