19. 5. 2024
Imgp2618 Edited

Hradecké Lvice bojovaly ze všech sil, ale USK ZVVZ Praha se nepodařilo porazit

HRADEC KRÁLOVÉ – Trenér domácího týmu Peter Bálint vnímal, že na straně jeho svěřenek, bylo až příliš respektu k pražskému klubu. Až po poločase se Lvice více uvolnily a začaly hrát svou rychlou a agresivní hru.

První čtvrtina se bohužel nerozeběhla moc dobře a Lvicím se opravdu bohužel nedařilo, jen těžko hledali efektivní odpověď na rychlé protiútoky hostujícího týmu a právě proto na jejím konci svítilo skóre na tabuli 9:31.

Ve druhé části hry zaznamenaly Lvice 5 úspěšných střeleckých pokusů ze čtrnácti (35.7%), 5 doskoků a 3 asistence, pražský klub měl 8 úspěšných střeleckých pokusů z devatenácti (42.1%), 14 doskoků a 6 asistencí. V polovině zápasu bylo skóre 24:48.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Do třetí čtvrtiny nastoupily Lvice se vztyčenou hlavou a vůlí pořádně zabojovat. Lvice zaznamenaly 13 střeleckých pokusů, z toho 6 úspěšných (46.2%), měly také 4 doskoky a 2 asistence. Hosté zaznamenali 18 střeleckých pokusů, z toho 12 úspěšných (66.7%), doskoků celkem 9 a 7 asistencí. Na konci třetí části bylo skóre zápasu 38:74

Poslední dějství přineslo fanouškům basketbalu dobrou podívanou a zajímavé statistiky. Lvice zaznamenaly 19 střeleckých pokusů, z toho 6 úspěšných (31.6%), měly také skvělých 11 doskoků a 3 asistence. Pražský tým zaznamenal 17 střeleckých pokusů, z toho 7 úspěšných (41.2%), doskoků celkem 13 a 4 asistence. Konečné skóre zápasu bylo 52:90.

Smutnou tečkou zápasu jsou však dva zraněné kotníky na straně soupeře u Veroniky Šípová a Valeriane Ayayi.

Po zápase nám poskytla rozhovor hráčka Hradeckých Lvic Tetiana Havrylchyk

Dnes to byl velmi těžký zápas. Jak hodnotíš svůj výkon a výkon celého týmu?

První, co chci sdělit je, že hrát s tímto týmem je velmi přínosné, protože se jedná to tým z Euroligy. My jako mladý tým to bereme jako zkušenost. Bylo to opravdu těžké, protože pražský tým je na vyšší úrovni než náš tým. Jako tým jsme dali všechny síly, abychom se soupeřem odvedli co nejlepší výkon. Pro mě samotnou to byl opravdu nesmírně těžký zápas. V zápase jsme chtěli ukázat charakter Hradeckých Lvic, protože tady jsme doma. Prohrály jsme velkým rozdílem, ale ukázaly jsme jako tým, že můžeme bojovat proti USK Praha.

Jaké máš plány do budoucna?

Jako hráčka bych chtěla samozřejmě hrát do budoucna také v Eurolize. Hradec Králové je mým prvním týmem v Evropě po mém odjezdu z Ukrajiny. To, že jsem tady beru jako významný stupínek v mé kariéře a zároveň jako odrazový můstek k vyplnění mých basketbalových snů do budoucna. Věřím, že přijde den, kdy se budu prohánět po palubovce Euroligy.

IMGP2274
Tetiana Havrylchyk

TOP 5 hráček utkání:

Hradecké Lvice

  • Pamela Effangová 12 bodů, 2 doskoky a 2 asistence
  • Natálie Vlčková 10 bodů, 2 doskoky a 1 asistence
  • Kristýna Čuperková 7 bodů, 3 doskoky a 1 asistence
  • Kateřina Zeithammerová 5 bodů, 3 doskoky a 2 asistence
  • Charlotte Velichová 5 bodů, 1 doskok a 1 asistence

USK ZVVZ Praha

  • Tereza Vyoralová 17 bodů, 3 doskoky a 4 asistence
  • Ezi Magbegor 16 bodů, 9 doskoků a 3 asistence
  • Maite Cazorla 16 bodů, 1 doskok a 3 asistence
  • Veronika Voráčková 12 bodů, 8 doskoků a 6 asistencí
  • Emese Hof 10 bodů a 6 doskoků

IMGP2505_edited

IMGP2540_edited

Další fotografie naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zevshz5emykmvnikhjut Previous post Hadravových 27 bodů na Ukrajince nestačilo
Cdylbgezytmg4zbeyv4m Next post Video: Volejbalisté zakončili reprezentační sezónu výhrou nad Katarem