20. 4. 2024
Colorful Boaters Gefdf7af83 1920

Hradec připravuje výstavbu nové loděnice na Orlici

Hradec Králové – Hradečtí vodáci se mohou pomalu těšit na novou loděnici na břehu řeky Orlice, která by měla nahradit tu stávající. Radní města včera projednali výsledek výběrového řízení na zhotovitele stavby s nabídkovou cenou necelých dvacet milionů korun bez DPH. Pokud zastupitelé vybraného zhotovitele schválí, mohla by být stavba nové loděnice zahájena již na začátku léta letošního roku.

„Současný stav loděnice, která je umístěna na pravém břehu řeky Orlice za sportovním areálem TJ Slavie a byla postavena ve dvacátých letech minulého století, je velmi nevyhovující, neodpovídá moderním standardům a nedostačuje ani svou kapacitou. Je potřeba prostory modernizovat a vytvořit příjemné zázemí pro sportovce, kteří se do loděnice budou vždy rádi vracet,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Objekt loděnice je v majetku města, doposud ji využívá vodácký oddíl TJ Sokol Hradec Králové a některé střední školy, dále po domluvě s provozovatelem bude v novém areálu možný přístup pro veřejnost. „S provozovatelem budeme konzultovat průběh přípravných prací, aby nebyl narušený provoz loděnice a pro okolí byla zátěž v průběhu stavby minimální,“ uvádí náměstek primátora pro oblast investic města Jiří Bláha. Provoz areálu zůstane během stavebních prací nepřerušený díky tomu, že po dobu výstavby nové loděnice zůstane zachována ta stávající.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Město ve veřejné soutěži vybralo zhotovitele nové loděnice s nabídkovou cenou necelých dvacet milionů korun bez DPH. „Výsledek výběrového řízení budou projednávat začátkem března na svém zasedání ještě zastupitelé města. Pokud jej schválí, můžeme po uplynutí zákonné lhůty podepsat smlouvy, pak začnou tříměsíční přípravné práce. Předpokládáme proto zahájení stavby začátkem letních měsíců,“ doplňuje náměstek Bláha. Základem nové loděnice bude dvoupodlažní objekt rozdělený na dvě části, a to na zázemí loděnice a sklad lodí. Nová stavba bude provedena jako ocelová konstrukce izolovaná sendvičovou vatou a opláštěna dřevěným obkladem.

Na stavbu nové loděnice plánuje město využít dotaci. „Z dotačního systému jsme tento týden obdrželi zprávu, že naše žádost o dotaci na stavbu nové kanoistické loděnice na Orlici nyní vstoupila do fáze hodnocení. Žádost jsme na Národní sportovní agenturu podali koncem září minulého roku a pokud by byla dotace schválená, odhadujeme, že by mohla být ve výši více než 16 milionů korun včetně DPH,“ dodává náměstkyně primátora pro oblast dotací Monika Štayrová. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Girls Gdf5079bb1 1920 Previous post Nová dálková cyklotrasa propojí tři kraje
Otevření Gayerových Kasáren (1) Next post Do zrekonstruovaných Gayerových kasáren se stěhuje 2,5 milionu sbírkových předmětů