19. 5. 2024
P1620320 Snapseed

Hradec porazil Rytíře Kladno po dramatickém boji až v prodloužení 4:3

V 18. kole Tipsport hokejové extraligy přivítal Mountfiled HK v ČPP aréně tým Kladenských Rytířů. V jeho řadách nechyběla legenda světového hokeje Jaromír Jágr a také další úspěšný hokejista národního týmu Tomáš Plekanec. Diváci viděli skvělý a chvílemi nervy drásající zápas.

V první třetině poslal hlavní rozhodčí kladenský tým celkem čtyřikrát na trestnou lavici, ale hradečtí toho bohužel nedokázali využít. Naopak jednou musel ze své branky lovit kotouč domácí gólman Štěpán Lukeš. Branka padla v čase 05:30. Tomáš Plekanec poslal skákavý puk z levého kruhu těsně před branku, kde se v tu chvíli výborně zorientoval Marek Račuk, který bekhendem skóroval. Kladenský gólman Landon Bow měl velký podíl na tom, že stav po první dvacetiminutovce byl bez hradeckého zářezu.

foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha

Ve druhé třetině padl gól v čase 28:23 a to za záda kladenského gólmana Landona Bowa. Puk, který vypálil z levé strany Jakub Lev doslova skákal po čáře, kladenský Jiří Ticháček ho poté odstranil do kruhů. Zde už byl ke smůle kladenských připravený Filip Pavlík, který vypálil a tvrdá rána přepsala skóre zápasu na 1:1. Hradečtí po vstřeleném gólu začali být hodně aktivní, Kladenští Rytíři jim však nechtěli dát nic zadarmo a houževnatě bojovali. V čase 34:02 padá další gól z hokejek domácího týmu. Za vším stála parádní přihrávka Radka Smoleňáka na Ahti Oksanena, který obkroužil branku a parádně zavěsil pod břevno kladenského gólmana. Stav utkání byl rázem 2:1. Na ledě začaly převládat emoce a přibyly i šarvátky. Na skóre druhé třetiny se však už nic nezměnilo. Ve druhém dějství ve podařilo Mountfieldu HK vývoj zápasu obrátit na svou stranu.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Ve třetí třetině byla o puk doslova přetahovaná. Kladno se snažilo vyrovnat skóre zápasu, což se jim podařilo v čase 53:06. Na pravé straně od modré čáry poslal poměrně tvrdou přihrávku do prostoru před brankou Jake Dotchin, nepokrytý Nicolas Hlava si zpracoval puk a překonal Štěpána Lukeše. Stav utkání byl 2:2. K šoku domácích fanoušků padl další gól v čase 56:50. Kladenští se dostali do přečíslení dva na jednoho, Hlava poslal přihrávku na pravou stranu, na legendu světového hokeje Jaromíra Jágra, ten velmi pohlednou forhendovou kličkou zasunul puk do domácí branky. V tu chvíli vypukla obrovská radost na straně kladenských, stav utkání byl 3:2. Ještě však nebyl všemu konec. Hradecký kouč Tomáš Martinec předvedl skvělý tah odvoláním gólmana Štěpána Lukeše v čase 58:30. Za sedm sekund poté vstřelili domácí hráči vyrovnávací gól na 3:3. Za brankou kladenských si vzal na hokejku puk Filip Pavlík a překonal hostujícího gólmana. Pavlík se stal hrdinou večera. Domácí fanoušci doslova explodují ohromnou radostí a aplaudují svému týmu. Další branka již nepadla, tak se šlo do prodloužení.

foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha

V prodloužení při hře tři na tři, nakonec utrhli na svoji stranu vítězství domácí hokejisté. V čase 62:20, si šikovně odražený puk od kladenských bruslí zpracoval Jeremie Blain, který se podíval na pohyb gólmana Landona Bowa a střelou nad jeho beton ke vzdálenější tyči rozhodl utkání. Nejen na Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance se přišlo podívat 5322 diváků, kteří určitě nelitovali, protože viděli velice dramatickou podívanou.

foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha
foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tk Zimní údržba (1) Previous post Na zimní údržbu mají silničáři připravenou potřebnou techniku i dostatek posypového materiálu
Aukce Pozvánka Final Next post Dobré víly pořádají aukci. Dražit se bude umění i netradiční zážitky!