7. 12. 2023
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1

Hradec a Vary mění gólmany. Za Lukeše přichází Filip Novotný

Teprve nedávno uskutečnil Mountfield HK první změnu v týmu v průběhu aktuálního ročníku a den před uzavřením přestupového trhu je tady další. Tentokrát na klíčovém postu. Východočeši se totiž domluvili s karlovarskou Energií na trejdu gólmanů. Do lázeňského města se stěhuje Štěpán Lukeš, opačným směrem přichází na hostování do konce sezóny Filip Novotný.

Vedení hradeckého klubu mělo zájem na pokračování Štěpána Lukeše v týmu i pro další období, proto s hráčem a agentem vedlo jednání o prodloužení stávajícího kontraktu. Tato jednání se však táhla delší dobu i s ohledem na to, že protistrana vyčkávala na nabídku ze zahraničí. Další podrobnosti přidává generální manažer Aleš Kmoníček.

„Již od října loňského roku jsme se Štěpánem a jeho agentem jednali o nové smlouvě. Vyhověli jsme jim v tom, že počkáme do konce kalendářního roku na zjištění zájmu zahraničních klubů o Štěpána. Několikrát nás ujistili, že v extralize s nikým nejednají a ani nebudou. V momentě, kdy jsme dostali informaci o tom, že varianta zahraničního angažmá padla, s námi Štěpán a jeho agent chtěli znovu jednat o nové smlouvě. V tu chvíli jsme se však dozvěděli, že hráč má již podepsán kontrakt na nadcházející ročník v jiném extraligovém klubu. Na základě této skutečnosti jsme se rozhodli pro jeho trejd už v aktuálně probíhající sezóně. Musím přiznat, že jsem z tohoto jednání a chování velmi zklamaný,“ odtajňuje zákulisí výměny GM.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Gólman s číslem #1 tak třetí ročník v hradeckých barvách nedokončí, byl totiž vyměněn do Karlových Varů za Filipa Novotného. „Je před námi rozhodující část sezóny a domníváme se, že je lepší mít v týmu hráče, kteří chtějí hrát za náš klub a jsou schopni se maximálně koncentrovat na svůj výkon. Filip patří k nejzkušenějším brankářům v extralize, v Karlových Varech chytá již několik let výborně a projevil zájem být součástí naší organizace a pomoci k co nejlepšímu umístění v právě probíhající sezóně. Na jeho příchodu jsme se v rámci sportovního vedení jednomyslně shodli,“ pokračuje.

Štěpán Lukeš odchytal za Mountfield HK 54 extraligových utkání, ve 29 z nich pomohl svému týmu k výhře. Naposledy v nedělním duelu s Vítkovicemi, další ale už nepřidá. „V každém případě chci poděkovat Štěpánovi za jeho působení v našem klubu a popřát mu pevné zdraví do dalších hokejových let,“ dodává na závěr generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Profil Filipa Novotného

Filip Novotný se narodil 6. května 1991 v Pelhřimově, jeho dorostenecké roky jsou ale spojeny s jihlavskou Duklou. V juniorce následoval přesun do Sparty, ale na Vysočinu se v průběhu další kariéry ještě několikrát vrátil. Během mládežnických let pravidelně reprezentoval Česko, a to i na mistrovství světa do 18 nebo 20 let. Na tom prvním byl navíc vyhlášen jedním ze tří nejlepších hráčů svého týmu.

Po juniorském světovém šampionátu následovala fáze kariéry, ve které pendloval mezi oběma nejvyššími tuzemskými soutěžemi. V 1. lize hájil barvy Jihlavy, Litoměřic, Třebíče nebo Benátek, v extralize Sparty Praha – v jejím kádru se trvaleji usadil v ročníku 2014/15, kdy pomohl vyřadit Mountfield ve čtvrtfinále poměrem 4:0 na zápasy. Poté pro mohutného gólmana následovala turbulentní sezóna. V ní si dokonce vyzkoušel 4 zápasy KHL v dresu Novokuzněcku, byl součástí sparťanské i liberecké organizace.

Pro ročník 2017/18 se dohodl na spolupráci s tehdy prvoligovou karlovarskou Energií a značnou měrou – měl všeobecně nejlepší čísla ze všech gólmanů – pomohl k jejímu návratu zpět do extraligy. V ní se od té doby nastálo usadil. Každou základní část dostal porci přibližně 40 duelů, pokaždé s úspěšností zákroků nad 90 %.

Přední stránky sportovních deníků zaplnil nejvíce poté, co 29. ledna 2021 na ledě Mladé Boleslavi potvrdil výhru svého týmu gólem do opuštěné klece přes celé hřiště. Povedlo se mu to jako prvnímu gólmanovi v extralize. Další zápisy do historie by rád zaznamenal v hradeckém dresu, kam byl těsně před koncem přestupního období vyměněn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The Smile Previous post Členové legendární britské rockové formace Radiohead založili novou kapelu The Smile
103664477 10216756808688865 234354838163054101 N (1) Next post Hradecké městské lesy chystají v letošním roce novinky v areálu kempu Stříbrný rybník i jeho širokém okolí