Hradec Králové – První letošní derby vyšlo naprosto skvěle domácímu týmu. Díky nasázeným čtyřem brankám ve třetí třetině za záda pardubického gólmana Milana Kloučka, bral Mountfield HK zaslouženě na svou stranu výhru.

V první třetině nepadla žádná branka, ale tým HC Dynama Pardubice byl většinu dějství více aktivní. Vytvořil si několik slibných šancí, ale nedokázal je proměnit. Hradečtí lvi hodně zabrali na konci třetiny, ale i přes dobré možnosti se nepodařilo do pardubické svatyně gól vstřelit.

Derby je derby, hrálo se tvrdě, ale čistě

První gól utkání padl ve druhé třetině v čase 24:57 a to z pardubických hokejek. Gólman Milan Klouček vyslal poměrně dlouho přihrávku, kterou si na levém křídle zpracoval Matej Paulovič. Ten se od modré čáry dostal před hradecké obránce a šikovně našel hokejku Patrika Poulíčka, který nemilosrdně poslal kotouč za záda Štěpána Lukeše. Další branka padla za opět za záda hradeckého brankáře, a to v čase 35:26. O druhý gólový zápis se postaral útočník David Cienciala. Hradecká lavička však požádal o video přezkoumání situace, jelikož se domnívala, že útočící hráč stál v brankovišti. Po chvíli bylo rozhodčím vše jasno – gól platí. Hradeckým hráčům se podařilo snížit stav utkání na 1:2 a to 31 vteřin před koncem druhého dějství. Betony k sobě nestačil srazil Milan Klouček, a to po akci, kdy Jordann Perret nahodil puk před branku a v tu chvíli došlo ke smolné teči pardubického hráče, která nasměrovala kotouč do branky. Hradec si na konci druhého dějství vykřesal dobrou naději na možné otočení výsledku ve třetí třetině.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Ve třetím dějství, padl první gól v čase 45:28, o který se postaraly hradecké hokejky. Domácí využili přesilovku a rázem byl stav utkání 2:2. Jakub Lev našel na modré čáře volného Jérémiho Blaina, který tvrdě vypálil na branku a kotouč se dostal za záda pardubického gólmana. V tu chvíli dostali domácí ještě větší kuráž a ta pomohla k dalšímu gólu do pardubické branky. Gól padl jen 15 vteřin po předchozím. Útočník Christophe Lalancette si chvíli na levém křídle popřemýšlel, na koho vyslat kotouč, výborným uvolněním se nabídl Kelly Klíma, který nekompromisně zavěsil. Hradečtí byli ve vedení 3:2, to však ještě nebyl rozhodně konec utkání. V čase 52:25 opět vsítili branku hradečtí. Všemu předcházelo špatné střídání na straně Pardubic, které umožnilo vyrazit ze středního pásma Bohumilu Jankovi a Ahti Oksanenovi do přečíslení 2 na 1. Gól padl z hokejky Janka. Stav utkání byl rázem 4:2. V čase 59:12 uklidil do prázdné pardubické svatyně kotouč a zvýšil stav na 5:2 útočník Christophe Lalancette. Po ukončení zápasu hradečtí fanoušci mohutně aplaudovali svému týmu a oslava vítězství byla opravdu parádní.