2. 12. 2023
Img 20200807 Wa0001

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán nepřipouští konec pastevectví

Před dvěma týdny jsme vám přinesli článek o opakovanému útoku vlků na ovce v centru obce Božanov na Broumovsku, kdy tyto útoky měly za následek, že chovatel Vlastimil Vejrosta po více než padesáti letech s chovem ovcí skončil. Naštěstí se chovateli podařilo pomoci, více se dočtete v našem článku.

“Pastevectví je odpovědný systém péče o krajinu, který nelze ničím nahradit. Není možné, aby lidé od této činnosti ustupovali”, uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, který se rozhodl ve spolupráci s Lesnicko dřevařským vzdělávacím institutem a okresním mysliveckým spolkem Náchod ke konkrétní pomoci chovateli postiženého opakovanými útoky vlků.

“Myslím si, že by byla obrovská chyba, kdyby tak zkušený chovatel definitivně skončil. Vznikla tak spontánní akce, kdy po vzájemné domluvě s hejtmanem, chovateli a myslivci jsme panu Vejrostovi pořídili ovce nové”, sděluje Kamil Zahradník z Lesnicko dřevařského vzdělávacího institutu.

“Chovatel Vlastimil Vejrosta tak může nadále pokračovat v pastevecké tradici, která jeho rodinu provází desítky let. Vzájemná soudržnost odborných hospodářů v krajině, podporovaná vedením Královéhradeckého kraje dává naději, že pastevectví na Broumovsku nezanikne”, uzavírá Lubomír Hajný tiskový mluvčí Lesnicko dřevařského vzdělávacího institutu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Befunky Collage Previous post Náchod startuje modernizaci dětského dopravního hřiště v Bělovsi
Ae2p8206 Next post Votroci porazili Chlumec 3:0