Děčín – Jordan Ogundiran, který se k týmu Děčína připojil během uplynulého ročníku, bude v nadcházející sezóně jeho nedílnou součástí již od začátku. Tento hbitý rozehrávač, který častěji nastupuje na pozici 2, tedy jako zakončující rozehrávač se v průběhu minulé sezóny prokázal jako klíčový hráč.

Výkony v minulé sezóně

Jordan Ogundiran odehrál v uplynulé sezóně celkem 30 utkání, ve kterých dosahoval průměrů 13,3 bodu, 3,9 doskoku a 3,2 asistence za 22,7 minut na hřišti. Byl tak třetím nejlepším střelcem Děčína a pátým nejvytíženějším hráčem co se týče času stráveného na hřišti. Jeho spolupráce s prvním rozehrávačem AJ Waltonem a mladým Tadeášem Slowiakem se neustále zlepšovala, což bylo na výsledcích týmu znát.

Kořeny a reprezentace

Ogundiranovo příjmení i druhé křestní jméno odkazují na jeho nigerijské kořeny. Jordan je členem národního týmu Nigérie, za který má na kontě 11 oficiálních startů. Před únorovým reprezentačním oknem proběhla komunikace mezi hráčem, děčínským klubem a nigerijskou federací o možném uvolnění Jordana pro reprezentační zápasy. Federace se však nakonec rozhodla zápasy odehrát s hráči domácí soutěže.

Kariéra a působení v Děčíně

Jordan se do Děčína přesunul z makedonského klubu FMP Skopje. Předtím strávil dva ročníky (2021-23) ve francouzské nižší soutěži v Marseille a krátce působil také v Albánii. Ogundiran pochází z Los Angeles, kde navštěvoval Chaminade College Preparatory. Poté studoval a hrál za univerzitu California State Polytechnic University v letech 2015 až 2019. Jeho nástup do profesionálního basketbalu zbrzdila pandemie Covid-19.

Nešťastné zranění a návrat

V uplynulém ročníku prožil Ogundiran nepříjemnou situaci během pátého semifinálového zápasu v Ústí, kdy obdržel úder do obličeje, což způsobilo hlubokou krvavou ránu. Toto zranění mu znemožnilo pokračovat ve zbytku série. Na hřiště se vrátil až do soubojů o bronz, kde proti Ostravě pomohl Válečníkům získat medaile.

Jordan Ogundiran se stal významnou posilou děčínského týmu a jeho přítomnost od začátku nadcházející sezóny slibuje pokračování kvalitních výkonů a posílení týmové spolupráce. Fanoušci Děčína se tak mohou těšit na další skvělou sezónu plnou úspěchů.

Jordan se k setrvání vyjádřil: Děčín byl pro mě skvělá volba, navíc velmi profesionální. V uplynulé sezóně jsme dokázali pár skvělých věcí. Trenér Grepl, management, a moji spoluhráči hráli velkou roli v rozhodnutí se vrátit a stavět na základech získaných v úspěšné sezóně”.

Generální manažer Lukáš Houser dodal: Vždy se snažíme udržet kádr co nejvíc pohromadě, a proto byl i Jordan Ogundiran naší první volbou číslo na pozici jedna/dva. Navíc víme, jak moc je to fajn chlapík, který do hry dává spoustu energie na obou polovinách hřiště. A ještě jedna věc hrála v jeho prospěch – jako fanouška mě jeho hra velmi baví a myslím, že nejsem sám.”