22. 4. 2024
Zevshz5emykmvnikhjut

Hadravových 27 bodů na Ukrajince nestačilo

Praha – Jan Hadrava v utkání České republiky s Ukrajinou zaznamenal 20 úspěšných útoků, 4 bodové bloky a 3 přímé body z podání. Kromě univerzála a devatenáctibodového Lukáše Vašiny se však žádný z českých volejbalistů neprosadil, což na ukrajinské soupeře nestačilo.

“V úvodních dvou sadách byli hráči ve žlutých dresech jasně lepší, vyrovnanou 3. sadu získali svěřenci Jiřího Nováka, ve 4. setu Češi dlouho vedli, koncovku ale nezvládli. Před závěrečným utkáním proti Kataru tak drží 6. pozici ve skupině A s jednou výhrou a pěti prohrami,” sděluje z Českého volejbalového svazu, Štěpán Sedláček.

Záznam utkání i přímé přenosy následujících zápasů jsou ke zhlédnutí na platformě volej.tv.

Špulákovi se v úvodních výměnách zápasu dvakrát podařilo úspěšně zaútočit středem, bodový blok předvedl Zajíček, z hlavního kůlu se prosazoval Hadrava a český tým získal dvoubodové vedení. Ukrajinci ale dokázali využít českých chyb a vypracovali si výhodu čtyř míčů pro svou stranu.  Hadrava esem na zadní čáru snížil na 15:18, další přímý bod z podání trefil Vašina. Ukrajinci ale dvakrát za sebou zablokovali Šotolu a českému týmu nedali šanci na snížení.

ob4s4gh30ql0cor2dpv3
foto: FIVB

Ve 2. setu Češi marně dotahovali ukrajinské vedení a kromě Hadravy se čeští volejbalisté bodově prosazovali jen výjimečně. Hráči ve žlutém tak 2. sadu získali bez komplikací.

Hadrava držel svými útoky a servisem český tým v úvodu 3. setu v těsném vedení. Na 10 bodů v utkání se dostal i Vašina. Ke dvěma jmenovaným se ale další z českých hráčů nepřidali, proto bylo složité držet vyrovnaný stav a využívat ukrajinské chyby. Hadravovi s Vašinou se to přesto dařilo i za stavu 21:18 pro český volejbalový výběr. Hadravův 20. bod v utkání znamenal český setbol a stejný hráč ukončil sadu.

dqnbrzum6cxjasouxn57
foto: FIVB

Slibné české vedení z úvodu 4. setu ukrajinští hráči rychle smazali. Přesto se tým okolo univerzála Hadravy dostal zpět do vedení a bránil těsnou výhodu, kterou jejich soupeři smazali dvěma bodovými bloky na 13:13. Pomohlo eso kapitána Zajíčka a tvrdý atak Galabova, v koncovce se ale blíže k ukončení setu dostali Ukrajinci. Plotnytskyiho eso znamenalo mečbol, zápas ukončil Hadrava podáním do sítě.

Ukrajina Česká republika 3:1 (25:19, 25:15, 23:25, 25:20)

Rozhodčí: Muranaka Shin (JPN), Fernandez Fuentes David (ESP)

Sestavy (od zóny I):

Česká republika: Hadrava, Vašina, Zajíček, Janouch, Galabov, Špulák, Moník (libero). Střídající: Šotola, Srb, Polák, Licek.

Ukrajina: Shchurov, Tupchii, Poluian, Semeniuk, Synytsia, Kovalov, Boiko (libero). Střídající: Kucher, Plotnytskyi.

hfn3rrxlzw8urguct0mr
foto: FIVB

Ohlasy po utkání:

Jiří Novák, trenér (CZE): „Bohužel, dva sety byly z našeho pohledu katastrofální. Nedokázali jsme se dostat úplně do zápasu, ve kterém byla Ukrajina jednoznačně lepší. Pak jsme se trochu vzchopili, ale řekl bych, že nás dnes bylo prostě málo na kurtu, takových, kteří by to vzali na sebe a pomohli týmu. Tým se samozřejmě skládá z individuálních výkonů, a těch tam prostě dnes nebylo tolik, abychom mohli pomýšlet na vítězství s Ukrajinou. Zítra nás čeká poslední zápas. Musíme se v hlavách nastavit na vítězství. Je to těžké pro všechny, ale musíme se rvát víc, než jsme se rvali dneska.

Jakub Janouch, nahrávač (CZE): Dnešní zápas se mi hodnotí těžko, protože jsme prohráli 1:3. Musím říct, že v prvních dvou setech hrál soupeř výborně. A my jsme neměli žádnou činnost, na které bychom se mohli chytit. Vůbec jsme se nedostali do zápasu, proto to vypadalo tak, jak to vypadalo. Ve třetím setu jsme trochu omezili chyby, začali dávat dobrý servis a hlavně bránit na síti. Vyplatilo se nám to a třetí set jsme získali. Ve čtvrtém setu jsme měli pasáž, kdy jsme o 2 body vedli. Dokonce i před koncovkou, ale bohužel jsme ji nedohráli. Na servis přišel Plotnytskyi, dal dobrý servis, potáhl svůj tým. Já jsem bohužel svému týmu v některých chvílích moc nepomohl, takže spokojený být nemůžu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Qvkhzkrku2vjqavtvxia Previous post O prohře s Němci rozhodl servis Čechů
Imgp2618 Edited Next post Hradecké Lvice bojovaly ze všech sil, ale USK ZVVZ Praha se nepodařilo porazit