Harrachov – Už v pátek 21.7. v podvečer ožily harrachovské skokanské můstky úvodním závodem náročného sportovního víkendu, který pro účastníky připravily společným úsilím dvě silné evropské překážkové série, český Gladiator Race a polský Runmageddon. 

Na programu byly stejně jako v roce 2021 všechny varianty tras. Od nejtěžší verze Ultra (42 km/140+ překážek), přes Hardcore (21+ km/70+ překážek) až po Original (6+ km/30+ překážek), určené pro méně zkušené běžce a nováčky. Nově se součástí víkendového závodního programu stal závod Games (krátký, rychlý a obtížnostně náročný koncept) a Trail (hladký trailový závod na 12 a 21 km).

unnamed (1)

Samozřejmostí pak byly závody všech dětských kategorií. “Tato událost přinesla to nejlepší z obou světů a podařilo se jí vytvořit jedinečnou sportovní akci s velkým množstvím závodů, které oslovili všechny typy sportovců. Událost se může pochlubit rekordní mezinárodní účastí, která beze zbytku naplnila povolené limity pro pořádání obdobných podniků na území krkonošského národního parku,” říká za Gladiator Race Václav Husák.

Nejbližším závodem překážkové série Gladiator Race je závod v Pardubicích, který se bude konat 6. srpna a bude se jednat o závod s konceptem RUN, který je vhodný pro závodníky, co mají se závody tohoto typu určité zkušenosti, ale také úplné nováčky, kteří by si závod chtěli vyzkoušet. Přihlásit se můžete ZDE.