19. 5. 2024
Samice Geparda

Gepardí samice obydlela výběh

Praha – Návštěvníci Zoo Praha mohou v těchto dnech ve výběhu nově pozorovat gepardí samici. Devítiletá Femi bývá v těchto dnech nejaktivnější ráno. Po aktuálních chladných nocích se totiž ráda vyhřívá na vyvýšené plošině uprostřed své expozice poblíž Pavilonu šelem a plazů. Ta byla navíc v průběhu letošního roku po rekonstrukci znovu zpřístupněna.

„Devítiletá vídeňská rodačka Femi obývala do minulého týdne chovné zázemí, ale teď ji mohou nově spatřit návštěvníci v expozici. Femi si teď ve výběhu zvyká a pokud to situace umožní, zvážíme v příštím roce její spojení se samci,“ říká kurátor savců Zoo Praha Pavel Brandl.

Gepardi patří k tradičně chovaným druhům – pražskou zoo obývají letos přesně 90 let. V roce 1972 se zde podařil jeden z prvních přirozených odchovů této šelmy v lidské péči na světě. Tento i další bezmála dvě desítky chovatelských úspěchů připomíná podzimní fotografická výstava Významné odchovy Zoo Praha na terase Vzdělávacího centra poblíž hlavního vchodu do zahrady.

Samice geparda Femi
foto: Petr Hamerník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Alone 513525 1920 Previous post Dny otevřených center pro léčbu migrény pokračují na podzim v dalších čtyřech městech. Druhým z nich je Ostrava
2023 10 03 Spdk Helena Hubackova Navstevnik 600.000 Next post Návštěvník číslo 600.000 dorazil z Lázní Bělohrad