22. 4. 2024
Zi6vl Sq

Foto-film studio v Centru uměleckých aktivit začne sloužit veřejnosti

Centrum uměleckých aktivit dne 3. března 2020 slavnostně představilo dokončené foto a video studio. Studio vybavila světly královéhradecká společnost FOMEI, která představila v rámci ukázkového dopoledne nejen novou techniku, ale i její využití v praktickém workshopu portrétní fotografie.

V rámci programu byla možnost prohlédnout si i další prostory Centra, které zahrnují fotokomoru, střižnu, výtvarný ateliér a vzdělávací místnost, která se díky několika doplňkům umí proměnit na multifunkční prostor. Od 17 hodin proběhla beseda s fotografem Petrem Janem Juračkou.

Pro koho je studio primárně určené?

„Primárně je studio určeno především neprofesionálním/amatérském tvůrcům, které se snažíme v rámci našich aktivit podporovat. Tedy bude k využití jak v rámci našich vzdělávacích seminářů a kurzů, tak i pro samostatnou tvůrčí práci. V tuto chvíli nám zájemci vyplňují dotazník, abychom zjistili, jaká forma využívání by pro ně byla zajímavá, kdo a pro jakou práci by je chtěl využívat a jakou finanční částku by byl ochoten vynaložit. Chceme využívání studia ponechat pro amatérské tvůrce finančně dostupné tak, aby se pokryly především náklady spojené s užíváním,“ dodává ředitelka centra Martina Erbsová.

Co studio nabízí za techniku?

V březnu loňského roku byla dovršena renovace části studia pro video tvorbu. Základem pro upgrade studia se stala videokamera, která již dovoluje natáčet běžné 4K záznamy na cenově dostupné paměťové karty. Hlavní kamera je doplněna o malou sekundární 4K kameru s optickou stabilizací pro více kamerové projekty. Střihové pracoviště se dočkalo nové výpočetní stanice s novým softwarem a dostatečně velkou náhledovou obrazovkou 4K HDR. Nově je možno nahrávat ve studiu i mluvené slovo díky studiovému mikrofonu. Letošní část renovace studia zahrnovala především světla a fotografické doplňky. Na své si přijdou fotografové produktové fotografie, portrétní, ale i glamour. Studio disponuje několika barevnými pozadími, trvalými LED wifi světly, GRAND a STRIP boxy ad.

Centrum podpory uměleckých aktivit Impuls HK se také věnuje organizaci veřejných akcí, pořádá divadelní přehlídky, filmová promítání, fotografické výstavy a vzdělávání v oblasti umění a kultury pro neprofesionály. Nabídku služeb najdete na www.impulshk.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Logo Usuc 2016 Big 300dpi Black Transparent Previous post 4. dubna proběhne tradiční jarní úklid
Screenshot 1 Next post Nově objevený druh zlatohlávka, stříbrné mládě dahome a marabu v hnízdě volavek – to jsou novinky v dvorském safari parku