21. 2. 2024
69248995 2966338883381673 7803756878759985152 N

Fotbalisté Hradce Králové se v rámci 5. kola Fortuna: Národní ligy představili v Třinci.

Do vedení mohli jít již v první půli, ale výhodu pokutového kopu nevyužil Erik Prekop. Votroky tak poslal do vedení na začátku druhého dějství Adam Vlkanova. Domácí vyrovnali po ojedinělé příležitosti, trefil se Valenta.

V prvním poločase byli fotbalisté Hradce Králové aktivnějším týmem, leč dlouho nepřicházel žádný slibný střelecký pokus. To se změnilo v 17. minutě, kdy v pokutovém území fauloval domácí Bedecs Honzu Kvídu a sudí Petřík nařídil penaltu. K exekuci se postavil Erik Prekop a kulatý nesmysl poslal k pravé tyči. Avšak gólman Adamuška vystihl stranu a skvěle vyrazil. Poradil si i s následnou dorážkou a výrazně podržel svůj tým.

Pak se hned dvakrát dostal do zakončení kapitán Jakub Martinec. V prvním případě pálil v sedě po přímém kopu, Adamuška pohotově zasáhl. V druhém  hlavičkoval po centru Frýdka, balon však mezi tři tyče nezamířil.

Hned v úvodu druhého dějství byli Votroci za svou aktivitu po zásluze odměněni. Na pravé straně se skvěle uvolnil Robert Jukl, následně vypálil na Adamušku, ten vyrazil na připraveného Adama Vlkanovu, který s ledovým klidem uklidil do branky, 0:1. Pro Adama je to již třetí branka v letošní sezoně. Další možnost na další zásah měl v 59. minutě agilní Christian Frýdek, jenž se prosmýkl po levé straně a technickým pokusem prověřil domácího gólmana.

Radim Ottmar se připomněl v 65. minutě, kdy se hráči Třince po dlouhé době dostali před hostující svatyni. Po rohovém kopu zakončoval nepřesně Hlúpik. To samé platilo i pro Urmu na straně druhé, ten z první přestřelil. Třinecký brankář musel být v pozoru i při prudké ráně Roberta Jukla zpoza šestnáctky, Adamuška s vypětím všech sil jedovatý projektil lapil.

K radosti domácího stadionu se Třinec dočkal v 83. minutě vyrovnání. Střídající zkušený matador Ondřej Kušnír nacentroval přesně na hlavu nehlídaného Valenty, který poslal balon do hradecké sítě. Radim Ottmar byl bez šance.

Votroci se s remízou nechtěli spokojit a nadále podnikali nebezpečné výpady. Nejprve měl obrovskou možnost Jakub Martinec, Adamuška jeho střelu bravurně vychytal. V 90. minutě mohl definitivně rozhodnout Frýdek, krásně vypálil z hranice pokutového území, míč minul břevno o centimetry. V samotném nastavení pak mohl o osudu dopoledního duelu rozhodnout paradoxně Třinec, po rohovém kopu dostal balon do sítě aktivní Kušnír, leč branka nebyla kvůli ofsajdu uznána.

zdroj:https://www.fchk.cz/zapas.asp?id=Z-Trince-se-vracime-s-bodem-1719

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hands 2906458 1280 Previous post Příští rok bude město Hradec Králové stavět objekt s odlehčovací službou v Honkově ulici
P1320516 Next post Léto s Blaníkem v Hradci Králové