22. 4. 2024
Slavnostní Předání Automobilu

Fokus Semily má nový sociální automobil

Semily – Nový automobil slouží klientům organizace, která pomáhá v péči o duševně nemocné a osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Nadace ČEZ podpořila nákup vozidla částkou 100 tisíc korun. Sportovci pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem podpořili žádost a vysportovali body, které Nadace ČEZ proměnila v peněžní částku.

Fokus Semily je nestátní nezisková organizace, která pomáhá občanům s duševním onemocněním, s mentálním postižením a s kombinovanými vadami. Snaží se své klienty podpořit a motivovat je k obnovení  získání samostatnosti, odpovědnosti a zvýšit jejich možnost uplatnit se na trhu práce. Poskytuje sociální služby pomocí terapeutických dílen a ambulantní a terénní sociální rehabilitaci. Díky pořízení osobního automobilu se může v terénu starat o větší množství klientů a zkvalitní poskytování sociálních služeb.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

„Naším cílem je kvalitní pomoc lidem, kteří mají problémy s duševním zdravím. Každým rokem se počet našich klientů, o které se v terénu v rámci reformy psychiatrické péče staráme, zvyšuje Chceme kvalitně a rychle pomáhat a nový automobil je pro nás nezbytností. Děkujeme proto Nadaci ČEZ, která nám pomohla nákup automobilu dofinancovat,“ říká Jan Coufal, ředitel organizace.

Spolek FOKUS Semily, z.s. je dobrovolnou nepolitickou organizací, která sdružuje laickou i odbornou veřejnost v oblasti péče o duševně nemocné a osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Fokus má 10 zaměstnanců a působí v Semilech, Železném Brodě , Jilemnici a okolí. Spolupracuje s ambulantními psychiatry v regionu a s psychiatrickými odděleními různých nemocnic. Jako samostatná nestátní nezisková organizace funguje již více než 12 let.

Šicí terapeutická dílna

Keramická terapeutická dílna


Jak EPP– Pomáhej pohybem funguje?

Aplikace zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Neziskové organizace o umístění svého projektu do aplikace žádají v rámci jednoho z grantových řízení, dle povahy projektu. https://pomahejpohybem.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Wolt Burger 5 Previous post Šampioni mezi hamburgery i výzkum o okurce. Připomeňte si Den burgerů!
Teamwork Of Bees Bridge A Gap Of Bee Swarm Next post Oranžové kolo Nadace ČEZ v Lysé pomohlo včelařům