22. 4. 2024
Master Class Pláš Sv. šebestiána

Filmový kemp Cinema Open nabídne filmy i workshopy

Králové Filmový kemp Cinema Open ve dvou dnech nabídne program pro diváky i tvůrce. V pátek 12. listopadu se kino Bio Central stane útočištěm filmové produkce, kterou návštěvník běžně v kinosálech neuvidí. Sobotní program proběhne v Centru uměleckých aktivit a je určen filmařům a AV tvůrcům.

Ve filmové části programu bude k vidění 26 snímků různých žánrů a délek. Zastoupeny jsou hrané filmy, dokumenty i animovaná tvorba. Filmy hodnotí porota ve složení scénáristky a dramaturgyně Alexandry Škampové, animátora Jakuba Soldána a režiséra Jonáše Vacka. Přihlásilo se i 16 studentských filmů, z čehož 10 animovaných a 6 hraných. Letos jsme umožnili zájemcům zasílat i díla rozpracovaná, která nebudou součástí hlavního programu. „Je to způsob, jak jim dát tolik potřebnou zpětnou vazbu a doporučení k další práci“, uvedla scénáristka a koordinátorka AV tvorby Tereza Štěpánková.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Pro zájemce z řad filmařů a AV tvůrců jsou na sobotu připraveny dva celodenní workshopy, psaní scénáře se scénáristou a režisérem Janem Bártkem a práce s kamerou a světly v ateliéru s Tomášem Krestou, kameramanem České televize.

Cinema Open představuje dvoudenní setkávací a vzdělávací platformu pro diváky, filmové nadšence a tvůrce nebo i pedagogy, kteří se věnují výchově a vzdělávání v AV.

Hlavním organizátorem je Centrum uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové. Festival se koná za podpory Ministerstva kultury, Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradec Králové. Více na www.impulshk.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

040 Previous post Standardní a latinskoamerické tance potěšily návštěvníky taneční soutěže Hradec Králové Open 2021
P1620460 Snapseed Next post Zlínští Berani si ztupili své rohy o hradecké hokejky, prohráli 4:1