22. 4. 2024
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1

Filip Pavlík prodloužil s Mountfieldem HK smlouvu o tři roky

Hradec Králové – Extraligová i hradecká stálice pokračuje pod Bílou věží! Filip Pavlík se před ročníkem 2017/18 přesunul z Litvínova do východočeské metropole, kde se stal ihned pevnou součástí defenzivy. V dresu se lvem na prsou odehrál již pět kompletních sezon a přidá minimálně další tři. S Mountfieldem HK se totiž domluvil na novém kontraktu, který vyprší v létě 2025.

Zodpovědnost, konzistentní výkony, obávaná rána golfem, přínos na ledě i v kabině – to jsou hlavní atributy, které zdobí třicetiletého zadáka a za které si vysloužil také „A“ na svůj dres.

Hráč s nejtvrdší extraligovou ranou bude na soutoku Labe s Orlicí působit i nadále, což těší generálního manažera Aleše Kmoníčka. „Filip projevil zájem zůstat v Hradci co nejdéle, přestože měl ještě kontrakt na příští sezónu. Jelikož se jedná o jednoho z našich nejlepších obránců, který každý rok patří i mezi nejlepší v rámci extraligy, velmi rychle jsme se dohodli. Jsem moc rád, že Filip spojil svou další budoucnost právě s naším klubem,“ těší člena vedení klubu.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.


Profil Filipa Pavlíka

Filip Pavlík se narodil 20. července 1992 v Třebíči, nicméně své první hokejové kroky učinil v Třinci, kde vyrostl nejen hokejově. Barvy Ocelářů hájil ve výběru do 18 let i v kategorii juniorů. V této době také s pravidelností procházel mládežnickými reprezentacemi. První extraligové starty v třineckém dresu zapsal do svých statistik v ročníku 2011/12. Většinu sezóny ale strávil v prvoligovém Ústí nad Labem, které dokráčelo až do finále soutěže. V klubu působil i v následující sezóně, kdy si také zapsal start v KHL v dresu pražského Lva.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

V roce 2013 se přesunul do Litvínova, kde si postupně vybudoval silnou pozici. Přelomovou se stala již sezóna 2014/15. V základní části si připsal 25 bodů, které z něho společně s Karlem Kubátem dělaly neproduktivnějšího beka týmu. „Kácovi“ se dařilo i v play off, kde Vervě pomohl k mistrovskému titulu šesti body. V následujícím ročníku se ale Litvínovu nedařilo a skončil až v baráži. Spolehlivý obránce si však udržoval vysoký standard, v základní části nevynechal ani jedno utkání a zapsal slušných 20 bodů. V další sezóně se Verva opět vrátila do vyřazovacích bojů. V nich si mladého obránce mohli hradečtí fanoušci dobře prohlédnout, neboť právě proti Mountfieldu Litvínov vypadl ve čtvrtfinále.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

Pro rok 2017 se upsal Hradci Králové, kde uplatnil svůj důraz a dobrou střelbu. V sezóně 2017/18 byl se 17 plusovými body v tabulce pravdy nejlepším hradeckým bekem, za což si vysloužil i první pozvánku do seniorské reprezentace, kde odehrál šest zápasů. V základní části ročníku 2018/19 nasbíral 29 bodů (10+19) a stal se po Petru Zámorském druhým nejproduktivnějším bekem extraligy. Pyšní se tvrdou střelou, díky čemuž opakovaně zvítězil v projektu Extraligová NEJ. Ze své hole vyslal puk rychlostí 180 km/! Osobně nejpovedenější sezónu v kariéře zakončil v reprezentaci, na mistrovství světa se ale neprobojoval. Mountfield na něj sázel i v ročníku 2019/20, kdy byl s bilancí (7+10) nejproduktivnějším obráncem týmu.

foto: Alisha Alisha/Martin Fletcher

O rok později pařil všestranný bek k největším stálicím. Odehrál všech 52 utkání základní části, a navíc jako jediný z Hradeckých překonal hranici 1000 strávených minut na ledové ploše. V podobném trendu pokračoval i nadále, tentokrát byl ale nucen z rodinných důvodů jeden duel vynechat. Vyrovnal ale své střelecké maximum (10 gólů za sezónu), k němu přidal 13 přesných pasů. Střelecký účet může “Káca” rozšiřovat i v ročníku 2022/23.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Slavnosntí Udílení Cen Mistr Tradiční Rukodělné Výroby Khk Za Rok 2021 Se Usktuečnilo V Červeném Kostelci (2) Previous post Známe nové držitele titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje za rok 2021
Bouzov Pro Web Low Next post Putovní hudební festival Hrady CZ rozezní Bouzov