4. 12. 2023
Violin 2478783 1280

Filharmonie přidává Open air koncert – Gershwin v Hradci Králové

Po úspěchu své předchozí akce, která se udála v polovině června na Eliščině nábřeží, připravuje Filharmonie Hradec Králové další letní Open air koncert. Ten se uskuteční již tuto středu 28. července na Malém náměstí, produkce začíná večer o půl deváté.

V úvodu programu zazní nejprve poněkud jiný než očekávaný žánr, kdy se svými písněmi, především pro mladší publikum, vystoupí písničkář Michal Horák. Po něm už podle očekávání nastoupí orchestr Filharmonie Hradec Králové pod vedením zkušeného dirigenta Stanislava Vavřínka, v průběhu večera se k nim připojí také houslistka Pavla Tesařová.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Na programu jsou dvě skladby od Antonína Dvořáka (Karneval – předehra, Houslový koncert) a zejména potom symfonická báseň Američan v Paříži od George Gershwina. Stejně jako předchozí Open air koncert bude i tento ozvučen a nasvícen, chybět nebudou ani stánky s občerstvením.

Kromě zpříjemnění letního večera má koncert ještě jedno poslání, jak naznačuje uváděný podtitul „Hradec hraje pro Moravu“. Ve spolupráci s Oblastní charitou Hradec Králové chce Filharmonie pomoci lidem v oblastech zasažených nedávným řáděním tornáda na jihu Moravy. V místě koncertu budou rozmístěny zapečetěné kasičky královéhradecké Oblastní charity do kterých mohou návštěvníci přispět jakoukoli finanční částkou. Celý výtěžek sbírky bude potom odeslán na výše uvedený účel.

Vstup na akci je volný, Filharmonie zároveň doporučuje sledovat aktuální protiepidemická opatření.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage Previous post Unikátní výstava Insectopia Roberta Gabrise v Hradci Králové
Cann Dom3 Next post Dvojice sympatických muzikantů CANN a DOM pracují na novém albu a potřebují k tomu vaši pomoc