Praha – Devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ začíná v pátek a sobotu 12. a 13. července na Točníku nedaleko Prahy. Festival se následně přesune na Kunětickou horu, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a své letošní putování uzavře 30. a 31. srpna na Bezdězu.

Páteční program na Točníku

V pátek se návštěvníci mohou těšit na exkluzivní koncert Daniela Landy, který letos vystoupí pouze na festivalu Hrady CZ. Dalšími pátečními interprety budou kapely Mig 21, Trautenberk, Horkýže Slíže, Cocotte Minute a The Agony. Páteční program završí vyhlášení nejlepších karnevalových masek hradního karnevalu.

Sobotní program s kapelou Lucie

Sobota na Točníku bude mimořádná jedním z posledních koncertů kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem, který po „hradní šňůře“ opustí skupinu. Dále vystoupí kapely Chinaski, Jelen, Vypsaná fixa, Visací zámek, UDG, Brixtn, Fast Food Orchestra, Byt číslo 4, Marcell a fiedlerski. Vstup na hrady Točník a Žebrák bude v ceně sobotního lístku zdarma.

Organizace a služby festivalu

Organizátoři festivalu Hrady CZ, Viktor Souček a Michal Šesták, letos zvýšili komfort návštěvníků. Na všech zastávkách festivalu budou k dispozici zastřešené plochy se sezením. K dispozici budou také VIP kempy s moderním vybavením a VIP kemp PLUS s připravenými stany, karimatkami, spacáky a nadstandardním sociálním zařízením.

Další aktivity a soutěže

Festival Hrady CZ spolupracuje s Národním památkovým ústavem a v sobotu nabízí návštěvníkům vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradů. K dispozici budou tipy na cyklostezky a koupání v okolí. Návštěvníci se mohou zapojit do fotosoutěže o nejlepší fotku z festivalu, přičemž autoři čtyř nejlepších snímků získají hodnotné ceny.

Termíny a místa konání

  • Točník: 12. – 13. 7.
  • Kunětická hora: 19. – 20. 7.
  • Švihov: 26. – 27. 7.
  • Rožmberk nad Vltavou: 2. – 3. 8.
  • Veveří: 9. – 10. 8.
  • Hradec nad Moravicí: 16. – 17. 8.
  • Bouzov: 23. – 24. 8.
  • Bezděz: 30. – 31. 8.

Vstupenky a ubytování

Lístky na festival lze zakoupit ZDE.