22. 4. 2024
Screenshot 7

FC Hradec Králové pořádal tiskovou konferenci před zahájením jarní části Fortuna: Národní ligy

Na tiskové konferenci před startem jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mluvili sportovní ředitel Jiří Sabou, trenér Zdenko Frťala a hráči Adam Vlkanova s Jakubem Radou o cílech týmu, největších konkurentech i o tom, jak jsou Votroci připraveni na ostrý start.

Dlouhá zimní příprava je u konce, blíží se start jarní části sezony. Votroci do ní vstupují z pátého místa s bodovou ztrátou na barážové příčky a pětibodovou na první místo. „Chceme být šelmy, které budou lovit. Víme, že každý soupeř bude mít motivaci minimálně nás potrápit, ale nezříkáme se ambicí minimálně na baráž. To je naším cílem,“ tvrdí odhodlaně hlavní trenér Zdenko Frťala.

„Chci, abychom do každého zápasu šli s tím, že ho chceme vyhrát, a udělali pro to maximum,“ dodává sportovní ředitel Jiří Sabou.

[su_youtube url=”https://youtu.be/0VuZR5nIBQg”]

„Když se naposledy postupovalo, byli jsme třetí nebo čtvrtí a měli jsme ztrátu asi sedm bodů na Znojmo. Proč bychom to nemohli vyrovnat?“ ptá se na základě vlastní zkušenosti kapitán týmu Adam Vlkanova.

V kádru A týmu došlo v zimě k několika změnám – odešli Jan Kvída, Miloš Kopečný a Milan Černý, přišli Jan Král, Jan Mejdr a Jakub Rada. „Nechtěli jsme jít cestou velkých změn v kádru, ten se postupně doplňuje. Z mého pohledu máme sílu a kvalitu,“ hodnotí přestupy Sabou.

„Je důležité mládí, které tady je, ale v bojích o baráž jsou důležité zkušenosti – aby se o ně mládí mohlo opřít. Nejdůležitější je duch kabiny, ten tady teď funguje,“ doplňuje ho Frťala.

Boj v horních příčkách tabulky bude tuhý. Silné jsou první Pardubice, o postup se bude prát i řada dalších aspirantů. Tak vyrovnaná špička slibuje napínavé jarní dostihy. „Je to dobře všeobecně pro kvalitu soutěže. Hodně lidí si myslí, že druhá liga je procházkou růžovým sadem, ale je tak fyzicky náročná… Bude to v první řadě atraktivní pro lidi,“ říká Frťala.

Votroci startují jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zápasem proti SK Líšeň v neděli 8. března ve 14:30. Přijďte je podpořit – vstupenky si můžete zakoupit ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Cimg 0132 Previous post Support Lesbiens budou jedním z hudebních hostů letošních Kryštof kempů
2020 03 03 132 Next post Černá je in! První sada nadačních dresů se vydražila za 126 tisíc korun