22. 4. 2024
Aktuality Small Zoom 376

Fakultní nemocnice Hradec Králové získala díky Elektrárnám Opatovice 600.000 korun na nové přístroje

Fakultní nemocnice Hradec Králové získala díky daru společnosti Elektrárny Opatovice (EOP) a.s. ve výši 600.000 korun nové přístrojové vybavení. Společnost EOP v letech 2009 až 2019 podpořila nákup nových přístrojů ve FN HK částkou přesahující 6,3 miliony korun v rámci svého firemního dárcovství, kterým podporuje projekty ve zdravotnictví, sociální oblasti či kultuře na Královéhradecku, Pardubicku a Chrudimsku.

„Považujeme za důležité podporovat přímo konkrétní projekty v regionu, kde působíme. S FN HK spolupracujeme již řadu let a v této době dává finanční podpora nemocnic a zdravotnictví obecně větší smysl, než kdy dříve.“ uvedla výkonná ředitelka společnosti EOP a.s. Mgr. Romana Zadrobílková.

Například loni nemocnice peníze použila na nový přístroj na zpracování darované plné krve, který urychlí úpravu odebrané krve na jednotlivé transfuzní přípravky, v minulosti to byly například nová lůžka na JIP Neurochirurgické kliniky FN HK či pořízení vzduchotechnické jednotky pro Dětskou kliniku FN HK.

„Spolupráce s EOP si velmi vážíme a děkujeme za ni. Díky prostředkům, které tímto způsobem získáme, zlepšujeme především podmínky pro pacienty nemocnice,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička CSc., dr. h. c.

Bližší informace o projektu firemního dárcovství společnosti EOP je možné najít na https://www.eop.cz/firemni-darcovstvi, více informací o FN HK je na webu www.fnhk.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kuča, Vaníček Previous post Ve vedení na následující čtyři roky: rektor Kuča a děkan Vaníček převzali jmenovací dekrety
Ministerstvo Práce A Sociálních Věcí Logo Next post Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,6 procenta