22. 4. 2024
Coronavirus 4914028 1280

Fakultní nemocnice Hradec Králové shání další dodavatele ochranných štítů

Fakultní nemocnice Hradec Králové hledá další dodavatele ochranných štítů, které zdravotníci používají jako součást svých ochranných prostředků v souvislosti s epidemií COVID-19. Nemocnice také děkuje všem osobám, institucím a iniciativám, které se do různé formy pomoci FN HK v této mimořádné situaci zapojily.

„Velmi si vážíme obrovské podpory, kterou nyní dostáváme. S ohledem na obrovské množství iniciativ není možné jmenovitě poděkovat všem, ale ať už jde o dodávky textilních roušek, ochranných štítů či občerstvení, všechny ihned rozdělujeme mezi zaměstnance, především ty, kteří zajišťují přímou péči o pacienty,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička CSc., dr. h. c.

Významnou aktivitou jsou nyní dodávky ochranných štítů, které nemocnici dodává například Věznice Pardubice, Univerzita Hradec Králové společně s firmami Trilab, Deeplab, Industra a Technologické centrum Hradec Králové v iniciativě Hradecký štít. Další iniciativu koordinuje SŠ a VOŠ Aplikované kybernetiky v Hradci Králové. Do iniciativ se mohou zapojit i další majitelé 3D tiskáren.

Fakultní nemocnice Hradec Králové získala díky pomoci veřejnosti již tisíce textilních roušek, které rozděluje mezi své zaměstnance a které pomáhají ušetřit běžně užívaný zdravotnický materiál, kterého je nyní v celé Evropě akutní nedostatek. Nemocnici podporují také provozovatelé obchodů a dalších firem, kteří dodávají občerstvení pro zaměstnance. Například ve středu projekt Pomáháme sestřičkám dovezl do nemocnice 500 svačin pro sestry.

zdroj: https://www.fnhk.cz/aktuality/fakultni-nemocnice-hradec-kralove-shani-dalsi-doda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20200327 122425 Previous post Roušky spojují celé město Pardubice, do distribuce jsou zapojeny všechny městské obvody
Stellar Sea Eagle 1589701 1280 Next post Tři mláďata u orlů mořských – dvě v péči rodičů, jedno u pěstounů